deszczno: święto pieczonego kurczaka

i

Autor: kb

Święto Pieczonego Kurczaka

Czasy są niepewne, Święto Pieczonego Kurczaka będzie się odbywać rzadziej

2024-03-20 15:09

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Tych żaden samorząd nie ma teraz za dużo i każdy grosz jest na wagę złota. Wiedzą o tym w Gminie Deszczno. Najbliższa kultowa impreza odbędzie się jednak w ostatni weekend sierpnia.

Ze sponsoringiem zgłosiły się już dwie firmy, które na stół wyłożyło 60 tysięcy złotych. Będą zapewne kolejne. Do zabawy też siłą rzeczy dołożą się wystawcy na placu Kurczakowym. Tych gmina będzie szukać od początku maja - mówi Paweł Tymszan, wójt Deszczna:

Żeby tę imprezę spiąć, żeby ten koszt Gminy był na poziomie około 100 tysięcy złotych. Myślę, że w tych czasach, to nie są duże środki. Tylko będziemy musieli się nad tym naprawdę napracować, stąd też pomysł jest taki, żeby impreza była co dwa lata, żeby nie była rok rocznie. Dlatego, że przez dwa lata będzie łatwiej też uzyskać te promesy sponsorskie i wpłaty.

Zatańczyły na festiwalu salsy kubańskiej do piosenki Sanah. Ten występ to HIT

Przypomnijmy, ostatnie Święto odbyło się w 2022 roku. Wystąpiła wtedy m. in. Cleo i C-Bool. Na tym najbliższym pojawi się z kolei chociażby Dżem, czy Kalvi & Remi.

Oto najbardziej znane osoby w PRL. Potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 15
To jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków komunistycznych. Kto?
Oto najbardziej znane osoby w PRL. Potrafisz je rozpoznać?