Warta w ćwierćfinale pokonała Stilon 1:0

i

Autor: mz Warta w ćwierćfinale pokonała Stilon 1:0

Czas na PÓŁFINAŁ! Warta Gorzów zagra w środę (29.07) o finał wojewódzkiego Pucharu Polski

2020-07-28 15:38

Warciarze po wygranej 1 do 0 z lokalnym rywalem - gorzowskim Stilonem - awansowali do półfinału rozgrywek. Tu na drodze do finału czeka na nich Polonia Słubice.

III ligowi warciarze są faworytem tego meczu. Jednak Polonia Słubice dotychczasową grą pokazała, że nie przez przypadek zaszła wysoko w tych rozgrywkach. Gospodarze tego meczu -podobnie jak Warta- mają ochotę na końcowe zwycięstwo w wojewódzkim Pucharze Polski. Słubiczanie nie stoją na straconej pozycji a to daje pewność, że mecz będzie bardzo zacięty.

Faworytowi spotkania czyli gorzowskiej Warcie nie wypada przegrać choć futbol zna takie momenty kiedy silny rywal przegrał "z góry wygrane" mecze. Tak było np. w Pucharze Polski w 2017 roku kiedy to ówczesny III-cio ligowy Stilon na stadionie przy Krasińskiego przegrał z juniorami Warty 5:1. Wówczas seniorska drużyna Warty grała w IV-tej lidze.

To tylko pokazuje, że żadnego rywala lekceważyć nie można a bordowo-granatowi zapowiadają pełną koncentrację w tym meczu i grę na 110% . Zwycięzca środowego pojedynku zagra w finale Totolotek Pucharu Polski. To spotkanie zaplanowano 5 sierpnia w Zbąszynku.

Zdobywca wojewódzkiego trofeum zagra na szczeblu centralnym rozgrywek. Tam czeka już przeciwnik. To III-cio ligowy Świt Skolwin Szczecin z drugoligowymi aspiracjami.

Środowe (29.07) spotkanie Polonia Słubice-Warta Gorzów na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się o godzinie 18.

Rusza modernizacja stadionu w Płocku