Pieniądze

i

Autor: Canva Pro

PODATKI

Co z wyższym podatkiem od nieruchomości w Gorzowie? Dobre informacje dla mieszkańców! Temat odłożony w czasie

2023-10-26 13:08

Na środowej (25.10) sesji Rady Miasta miał zostać poruszony temat planowanego podniesienia kwoty podatku od nieruchomości. Temat od razu wywołał sporo kontrowersji, ponieważ porponowana podwyżka jest rekordowo wysoka! Na razie jednak projekt uchwały został wycofany z porządku obrad. Czy to oznacza, że podwyżki nie będzie?

Podwyżka podatku od nieruchomości w Gorzowie. Takich kwot jeszcze nie było!

O planowanych zmianach informowaliśmy już pod koniec ubiegłego tygodnia. Zgodnie z propozycją, podatek od nieruchomości miałby wzrosnąć o 29 groszy za metr kwadratowy w przypadku budynku mieszkalnego (co łącznie dałoby kwotę 1,15 zł za metr kw.) oraz o 4,43 zł za metr kwadratowy w przypadku budynku, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza (co łącznie daje kwotę aż 33,10 zł za metr kw.).

Jak informował prezydent Gorzowa: takie podwyżki są konieczne z uwagi na znaczny wzrost kosztów realizacji zadań miasta, które w większości finansowane są właśnie z podatków.

Pomysł nie spodobał się mieszkańcom i części radnych. Podwyżka odłożona w czasie

Projekt uchwały zmieniającej wysokość podatku od nieruchomości miał zostać przedstawiony na ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się w Gorzowie w środę (25.10).Urzędnicy zdecydowali jednak, że punkt ten zostanie zdjęty z obrad. Dlaczego? Jak przyznał prezydent Jacek Wójcicki: to wynik dyskusji radnych, a sam projekt wymaga jeszcze dopracowania.

Projekt podwyżki podatku został negatywnie zaopiniowany przez Komisję Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji Budżetu i Finansów.

Niestety, to nie oznacza, że podwyżki nie będzie, bo prezydent jasno przyznał, że jest ona konieczna. Stawki za podatek od nieruchomości od 2024 na pewno będą więc większe, ale w tej chwili nie wiadomo dokładnie o jaką kwotę wzrosną.

Cmentarz w Gorzowie, który odstrasza mieszkańców

Sonda
Czy uważasz, że Gorzów jest dobrym miastem do życia?
Min. Finansów: Koszt Polskiego Ładu to 16,5 mld złotych. Zrekompensuje to podatek od wielkich korporacji