fajerwerki

i

Autor: pixabay.pl

MIASTO

Co z miejskim sylwestrem w Gorzowie? Dziwne milczenie miasta

2023-11-29 11:02

Za nieco ponad miesiąc Sylwester. To właśnie wtedy wszyscy świętujemy rozpoczęcie Nowego Roku, ale czy spędzimy go wspólnie na ulicach Gorzowa? W tej sprawie wysłaliśmy zapytanie do Urzędu Miasta. Jaka była odpowiedź magistratu?

Na wstępie warto przypomnieć, że Gorzów od kilku lat nie organizował miejskiego sylwestra. Nie było także pokazów sztucznych ognii. W zamian za to w przeszłości mieliśmy pokaz laserów. Takie zalecenia wydawał prezydent miasta, Jacek Wójcicki. Jak jest tym razem?

Ponad tydzień temu wysłaliśmy zapytanie do gorzowskiego magistratu z pytaniem, co z miejskim sylwestrem w tym roku. Co ciekawe, przedstawiciele miasta do dziś nam na to pytanie nie odpowiedzieli. Można jednak założyć, że z miejskiej zabawy i fajerwerek nici, bo jeśli byłoby coś w planach, to na pewno byłaby już o tym informacja, by mieszkańcy byli przygotowani.

Ceny fajerwerków w 2022 roku. Jak będzie tym razem?

Dlaczego miasta masowo rezygnują z organizowania sylwestra i pokazów sztucznych ognii? Głównie rozchodzi się o zwierzęta, który tę noc znoszą bardzo źle.

To nie jest naturalny dźwięk. Niektóre zwierzęta się do niego przyzwyczaiły, inne będą miały fobię, której nie da się już wyleczyć do końca życia – powiedział weterynarz, Wojciech Hildebrandt dla wroclaw.pl. – Takie wystraszone zwierzę stara się uciec, w panice może wpaść pod samochód, zaginąć. Bo ktoś zrobił sobie np. głupi żart i bezmyślnie wystrzelił przy nim petardę – wyjaśnił specjalista.

Przez koronawirusa zakażą petard i fajerwerków w sylwestra?
Sonda
Czy jesteś za całkowitym zakazem używania fajerwerków?