Moskwa, Rosja - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com

news

Chore przepisy w Rosji. Tym razem jest problem z odtwarzaniem utworów. Hymn narodowy do poprawki?

2024-04-10 11:30

W Rosji zakazano odtwarzania muzyki o tempie wolniejszym niż 80 uderzeń na minutę i szybszym niż 116 uderzeń na minutę. Do czego to się sprowadza? Ano do tego, że tym samym zakazano odtwarzania między innymi hymnu... Rosji.

Jak czytamy na portalu "Vibez', Czeczenia, republika autonomiczna na północnym Kaukazie, będąca częścią Federacji Rosyjskiej, ustaliła, że muzyka powinna mieć tempo między 80 a 116 uderzeń na minutę. To oznacza, że wiele współczesnych zachodnich utworów muzycznych zostanie objętych zakazem publicznego odtwarzania w tym konserwatywnym, islamskim społeczeństwie.

Według "Moscow Times", przywódca republiki Czeczeńskiej, Ramzan Kadyrow, nakazał ministrowi kultury, Musie Dadajewowi, aby muzyka czeczeńska "odzwierciedlała czeczeńską mentalność". Dadajew wyraził zgodę, że "zapewnienie kultury muzycznej od innych narodów jest nieakceptowalne".

Zgodnie z informacją rosyjskiej państwowej agencji TASS, Dadajew ogłosił ostateczną decyzję, uzgodnioną z przywódcą Republiki Czeczeńskiej, Ramzanem Achmatowiczem Kadyrowem, że od teraz wszystkie utwory muzyczne, wokalne i choreograficzne muszą mieć tempo między 80 a 116 uderzeń na minutę.

Rosjanie masowo uciekają z kraju! W TYCH państwach znajdują schronienie

Według portalu euronews.com, nowy standard muzyczny jest stosunkowo wolny w porównaniu do współczesnych utworów pop oraz większości muzyki electro, rave, dubstep i techno. Współczesne utwory popowe mają zazwyczaj tempo między 100 a 130 uderzeń na minutę, które jest powszechnie używane do tworzenia chwytliwych, tanecznych rytmów. Nowa czeczeńska cenzura dotyka utworów takich jak "Bad Romance" Lady Gagi, "Wrecking Ball" Miley Cyrus czy nawet "Tragedy" Bee Gees.

Jak czytamy na portalu vibes, lokalni artyści otrzymali czas do 1 czerwca na dostosowanie utworów, które nie spełniają nowych kryteriów. Jeśli nie dostosują swojej muzyki, nie będą mogli jej publicznie wykonywać. Według TASS Dadajew nadal twierdzi, że ta decyzja zapewni, że czeczeńskie dzieła muzyczne i taneczne będą odzwierciedlać "czeczeńską mentalność i rytm muzyczny", mając na celu przekazanie dziedzictwa kulturowego narodu czeczeńskiego ludziom i przyszłym pokoleniom.

ROSJANIE DOJDĄ DO DNIEPRU?! - gen. Waldemar Skrzypczak