Alkomat

i

Autor: mat. policji Zdjęcie poglądowe

POLICJA

Chciał sprawdzić trzeźwość na komendzie. Przyjechał tam samochodem!

2024-04-24 13:51

Na wyjątkowo niefortunny pomysł wpadł jeden z mieszkańców Gorzowa, który zamierzał sprawdzić swoją trzeźwość policyjnym alkomatem. Zachowanie, wydawałoby się godne pochwały, ale nie w tym wypadku. Mężczyzna, zamiast przyjść na komendę pieszo lub korzystając z komunikacji publicznej, postanowił wsiąść za kierownicę!

Piłeś? Nie jedź - apelują policjanci

Policjanci regularnie przypominają o tym, by nie wsiadać za kółko pod wpływem alkoholu. Jeśli ktoś ma za sobą suto zakrapianą imprezę i nie ma pewności, czy może już prowadzić samochód, ma możliwość zbadania stanu trzeźwości m.in. w dowolnej jednostce policji.

Na komisariatach znajdują się alkomaty, które dokładnie określą ilość promili w wydychanym powietrzu. To świetny sposób na sprawdzenie czy można spokojnie i bez przeszkód ruszać w drogę. Zwłaszcza, że skorzystanie z takiego badania jest całkowicie bezpłatne.

Pijany mężczyzna zgłosił się na komisariat w Gorzowie

Odpowiedzialnością chciał się też wykazać mężczyzna, który w nocy z poniedziałku na wtorek (22/23.04) pojawił się na komisariacie przy ulicy Wyszyńskiego. Zgodnie z apelem policjantów chciał sprawdzić, czy może prowadzić samochód. Pech w tym, że nie do końca zrozumiał polecenie funkcjonariuszy i na komendę przyjechał... samochodem, którym samodzielnie kierował.

Przed północą z ulicy Wyszyńskiego skręcił w ulicę Wróblewskiego, a gdy przejeżdżał przed komendą zwolnił. Jego zachowanie obserwował dyżurny gorzowskiej jednostki. Mężczyzna zaparkował swoje auto i kierował się w stronę komendy. Tu przywitał go policjant. W rozmowie okazało się, że 35-latek chciał skorzystać z alkomatu. Dyżurny zauważył, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu - informuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Obecny na miejscu funkcjonariusz postanowił więc towarzyszyć mężczyźnie w badaniu, aby upewnić się, jaki będzie jego widok. Zgodnie z podejrzeniami okazało się, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu.

Nie było to więcej niż pół promila, dlatego kierujący będzie odpowiadał za wykroczenie - dodaje Jaroszewicz.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a mężczyzna będzie się musiał tłumaczyć podczas przesłuchania.

Zobacz też: Kończy się przebudowa ulicy Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie

Sonda
Zdarzyło Ci się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu?
Pijany rolnik na traktorze zaorał samochody