Kolejny protest rolników w Gorzowie

i

Autor: pci

protest

Rolnicy znów zablokują S3. Z Gorzowa do Szczecina pojedziemy z utrudnieniami!

2024-04-24 10:23

Rolnicy z lubuskiego i zachodniopomorskiego nie odpuszczają. Po tym, jak przegrali sprawę w sądzie z myśliborskim Urzędem Miejskim, teraz przeniosą swój prostest w nieco inne miejsce. Utrudnienia będą dla kierowców od 25 kwietnia.

Blokada S3 w kwietniu 2024. Od kiedy do kiedy?

Rolnicy zablokują trasę z Gorzowa do Szczecina na wysokości Pyrzyc od 25 do 30 kwietnia. Jak informuje Wójt Rybkowski, prawo o zgromadzeniu ma na celu "zwrócenie uwagi na dramatyczną sytuację w rolnictwie i brak konkretnych systemowych rozwiązań problemów rolników".

Przypomnijmy, że rolnicy przegrali sprawę w sądzie w Myśliborzu i musieli się wynieść z tamtego odcinka drogi S3 w kierunku w Szczecina. Nie dali jednak za wygraną i przenieśli swoje zgromadzenie. Na ten moment zapowiedzieli blokadę S3 na wysokości więzła Pyrzyce od 25.04 godz. 10:00 do 26.04 godz. 10:00 i tak aż do 30 kwietnia.

Rolnicy zablokują S3. Kierowcy wściekli!

Co ciekawe, kierowcy mają dość tego typu protestów. Uważają, że to już poszło zdecydowanie za daleko. - Codziennie dojeżdżam trasą S3 z Myśliborza do Szczecina na uczelnię. Taka decyzja jest karygodna. Proszę nie sugerować, że są inne, alternatywne trasy, ponieważ podczas blokady węzła Myślibórz taką jeździłam. Droga była na tyle dziurawa, że samochód został poważnie uszkodzony, co wygenerowało duże koszty. W dodatku natężenie ruchu jest zbyt duże na tak niedostosowane drogi, co grozi niebezpieczeństwem na drodze. Jestem załamana taką decyzją, jak można myśleć tylko o rolnikach, zapominając o wszystkich innych ludziach? - napisała na jednym z forum pani Agata.

Tak wyglądał jeden z pierwszych protestów rolników w Gorzowie

Wystosowano specjalną petycję

W sieci pojawiła się petycja, która ma skłonić Wójta Kozielicy do cofnięcia swojej decyzji. Podpisało ją już ponad 2100 osób. Kliknij tutaj, a przekieruje cię na stronę petycji.

Protest rolników 4 kwietnia w Olsztynie. Strajkujący zostawili posłowi Kulaskowi butelkę z nawozem
Sonda
Popierasz protesty rolników?