gorzów sesja budżet

i

Autor: SG Radni szybko uchwalili nowy budżet Gorzowa.

Budżet Gorzowa na 2023 rok uchwalony

2022-12-21 16:03

Bez dyskusji i jednogłośnie - gorzowscy radni zaakceptowali budżet miasta na przyszły rok zaproponowany przez Jacka Wójcickiego i jego urzędników. Ile wydamy? Jakie są najważniejsze inwestycje?

Przed głosowaniem prezydent wprowadził jedna autopoprawkę, zwiększył wydatki o 10 milionów złotych. W przyszłym roku Gorzów wyda ponad miliard złotych, przychody zaplanowano na około 850 milionów, więc brakujące pieniądze trzeba będzie pożyczyć.

Najważniejsze planowane inwestycje to przebudowa ul. Kosynierów Gdyńskich i budowa północnej obwodnicy Gorzowa. O szczegółach będziemy informować.

Podczas sesji radni mieli zająć się także sprawą zaopatrzenia w ciepło, prąd i paliwa gazowe na terenie miasta. Przedstawiono także strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych oraz program na rzecz niepełnosprawnych.

QUIZ. Najsłynniejsze cytaty polityków. Wiesz, kto to powiedział? My podajemy cytat, ty zgadujesz nazwisko

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kto to powiedział? "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy".
20 NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANYCH KONCERTÓW W POLSCE 2023 [ROBBIE WILLIAMS, PINK, MANESKIN, SAM SMITH, HARRY STYLES...] | ESKA XD - Radio Eska #64