zakupy

i

Autor: unsplash.com

boże ciało

Boże Ciało w Gorzowie 2024. Czy sklepy będą otwarte? Sprawdziliśmy

2024-05-17 13:36

Wielkimi krokami zbliża się długi weekend ze względu na Boże Ciało. Jest to dzień wolny od pracy, więc duże sklepy spożywcze będą zamknięte. Jednak niektórzy mieszkańcy z pewnością będą musieli zrobić chociaż drobne zakupy, bo np. czegoś im zabraknie. Sprawdziliśmy, które sklepy w te dni będą otwarte.

Każdorazowe święta mogą stwarzać niemały problem ludziom, którzy akurat w te dni mają wolne w pracy i chcą zrobić zakupy. Jak wiemy, tego dnia większe markety są zamknięte, więc społeczeństwo musi radzić sobie w inny sposób.

Dzień wolny od pracy nie oznacza jednak, że wszystkie sklepy w całym Gorzowie będą zamknięte. Takie dni, jak właśnie 30 maja, czyli Boże ciało, to raj dla mniejszych, osiedlowych sklepów. Właśnie te miejsca są tego dnia najbardziej pożądane. Za ladą mogą stać jedynie właściciele danego punktu sprzedaży.

Osiedlowe sklepy, to nie wszystko. Popularna w naszym kraju sieć sklepów "Żabka" również może być otwarta, bo każda ma swojego właściciela. Jeśli on sam dla siebie będzie pracownikiem, to również może handlować w te dni. To samo tyczy się sieci sklepów "Lewiatan", czy "Carrefour Express".

Gdzie na śniadanie w Gorzowie? Mamy listę najlepszych miejsc w mieście

Kolejnym punktem awaryjnych zakupów są także stacje benzynowe, które w większości przypadków są otwarte całodobowo. Od kilku lat stacje są coraz bardziej rozbudowane i mają w swojej ofercie tak naprawdę wszystkie najpotrzebniejsze produkty. W Gorzowie również ich nie brakuje.

Oprócz obchodów Bożego Ciała, większość ludzi wykorzystuje ten dzień na czas dla rodziny. Tu podpowiadamy, że np. spacer po placu katedralnym może zakończyć się wizytą w kawiarni, czy lodziarni. Właściciele, póki co, nie gwarantują, że ich punkty będą otwarte, ale można zakładać, że niektóre kawiarnie otworzą się właśnie w tym okresie, by ugościć klientów.

Kultowa sieć sklepów znika z Polski! Padła data zamknięcia ostatniego sklepu
Sonda
Czy robisz zakupy w dni wolne od pracy?