Chodźmy na spacer

i

Autor: fot. Klaudia Guszpit/Gorzów/www.facebook.com

MIASTO

Wiosenny spacer po Gorzowie. Przewodnik oprowadzi po ciekawych miejscach

2024-04-11 13:12

Już w najbliższą sobotę odbędzie się drugi z czterech zaplanowanych na ten rok spacerów po mieście. Po Gorzowie w wiosennej odsłonie oprowadzi jak zawsze przewodnik Zbigniew Rudziński. Udział bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

To już kolejna odsłona akcji "ChodźMy na spacer", w ramach której po ciekawych zakątkach miasta gorzowian oprowadza przewodnik. W tym roku spacerów będzie nieco mniej niż w latach ubiegłych kiedy to organizowane były raz w miesiącu. Na 2024 zaplanowano jedynie cztery spacery - tak jak cztery pory roku, dlatego lepiej nie przegapić terminów!

Wiosenny spacer z przewodnikiem. Jaka trasa?

Najbliższy spacer tematyczny odbędzie się już w sobotę (13.04) i w trasę z uczestnikami jak zawsze wyruszy Zbigniew Rudziński - znany przewodnik, doświadczony turysta, krajoznawca, podróżnik i alpinista. Będzie można zwiedzić znane miejsca i spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy, poznając ich historię i ciekawostki na ich temat.

Spacer rozpocznie się jak zawsze przy Fontannie Pauckscha, właśnie tam zaplanowano zbiórkę. Później uczestnicy przejadą tramwajem do koszar artyleryjskich, następnie przejdą wokół dwóch gorzowskich jezior i skierują się w stronę tzw. wąwozu śmierci. Trasa prowadzić będzie aż do Jasia i Małgosi, czyli dwóch starych dębów, które obecnie mają już status pomników przyrody, i zakończy się tuż obok... pogańskich bogów.

"Chodźmy na Spacer". Kiedy i gdzie zbiórka? Co warto ze sobą zabrać?

Najbliższy wiosenny spacer odbędzie się w sobotę (20 kwietnia). Oprócz niego zaplanowano jeszcze space letni (13 lipca) oraz jesienny (13 października).

Spacery rozpoczynają się zawsze o tej samej godzinie, czyli o 10:00. Uczestnicy wyruszają spod Fontanny Pauckscha na Starym Rynku. Żeby wziąć udział w wydarzeniu, nie są potrzebne wcześniejsze zapisy i zgłoszenia. Wystarczy ubrać wygodne buty, odzież adekwatną do pogody i ruszać w miasto!

Jak zaznaczają organizatorzy: spacery będą prowadzone bez względu na warunki pogodowe. Jedynym powodem do odwołania i przełożenia wydarzenia będzie intensywna burza i ulewny deszcz w godzinie rozpoczęcia spaceru.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla uczestników. Jedyny koszt, jaki ponoszą uczestnicy, to zakup niezbędnych biletów komunikacji miejskiej, jeśli program wycieczki zakłada wykorzystanie transportu publicznego, a taki jest planowany na najbliższym, wiosennym spacerze.

Tak prezentują się partnerki żużlowców Stali Gorzów. Zobacz piękne WAG-s!

Sonda
Dołączysz do spaceru?
Niedzielny spacer wzdłuż brzegu Wisły w Starym Fordonie