gorzów niepodległość

i

Autor: _Alicja_ zdjęcie ilustracyjne

Biało-czerwony Gorzów i wydarzenia w sieci. Co się będzie działo?

2020-11-10 22:38

Święto Niepodległości w zupełnie nowej odsłonie. Z powodu pandemii tradycyjne obchody w tym roku się nie odbędą. Koncerty i spektakle zobaczyć będzie można w internecie. Budynki urzędów rozświetlą się w dwóch kolorach.

Tak jak ostatnie kilka miesięcy, tak i środowe (11.11) Święto Niepodległości będzie wyjątkowe. Oczywiście na ulicach Gorzowa nie zabraknie biało-czerownych flag. Pojawi się także specjalne oświetlenie na gorzowskim magistracie przy ul. Sikorskiego. Podobna oprawa także przy Jagiellończyka na Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.

Jednak artystyczne wrażenia tylko on-line. Gorzowski teatr na swoim kanale You Tube dwukrotnie pokaże muzyczny program "A mury runą...". Spektakl oparty został na tekstach Ernesta Brylla, Jacka Kaczmarskiego i Agnieszki Osieckiej. Pokazany zostanie o godz. 16 i 19.

gorzów teatr mury

i

Autor: materiały teatru Osterwy Gorzów Scena ze spektaklu "A mury runą"

Gorzowscy filharmonicy także dostępni w sieci. W środowy wieczór (11.11) odbędzie się symfoniczny koncert niepodległościowy. Melomani będą mogli zasiąść przed ekranami laptopów czy telefonów i zobaczyć występ na żywo.

- To będzie bezpośredni, bezpłatny przekaz dla wszystkich chętnych. Posłuchać będzie można utworów polskich kompozytorów. Jeżeli ktoś nie zdąży na godz. 19, będzie mógł obejrzeć koncert w ciągu 24 godzin - mówi Urszula Śliwińska, rzecznik gorzowskiej instytucji.

Koncert do zobaczenia na facebooku filharmonii oraz na You Tube. Z kolei gorzowskie muzeum do niedzieli (15.11) prowadzi akcję "Mamy Niepodległą". Przy ul. Warszawskiej można wysłać niepodległościową pocztówkę. Natomiast wojewódzka biblioteka w internecie już udostępniła fragmenty koncertu pt.: „Z ziemi włoskiej do Polski”.

Tak wyglądały marsze niepodległości