Gorzów: młody obywatel

i

Autor: Stowarzyszenie Novum Pierwsze dwa numery "Młodego Obywatela" ukazały się w 2020 roku. (fot. archiwum)

Gorzów: Drugi numer „Młodego Obywatela” już w listopadzie

2020-11-10 11:39

W listopadzie wychodzi drugi numer „Młodego Obywatela”. To czasopismo tworzone przez młodych Lubuszan dla … młodych Lubuszan. Tym razem będzie o alternatywnych sposobach na edukację, autorzy spróbują też odpowiedzieć na pytanie dlaczego młodzi młodzież opuszcza województwo lubuskie.

Co interesuje młodych Lubuszan? Dowiemy się tego z drugiego numeru „Młodego Obywatela”. Czasopismo trafiło już do składu. Tematem przewodnim będą alternatywne pomysły na edukację w Lubuskiem. Obok tego rzeczy mniej poważne, takie jak memy o regionie lubuskim. Autorzy „Młodego Obywatela” zastanawiać będą się również, dlaczego młodzi wyjeżdżają z województwa i często do niego już nie wracają.

W województwie lubuskim od lat mamy do czynienia z deficytem migracyjnym w szczególności jeśli idzie o ludzi młodych. Czyli coraz mniej młodzieży, a więcej osób starszych. Zebraliśmy punkt widzenia ludzi młodych, którzy wyjechali. Chcemy się dowiedzieć, dlaczego wyjechali. Jak postrzegają województwo lubuskie? - mówi Mariusz Sobkowiak, redaktor naczelny.

Drugi numer „Młodego Obywatela” ukaże się w listopadzie. Dostępny będzie w formie papierowej i elektronicznej. Czasopismo powstało z inicjatywy gorzowskiego Stowarzyszenia Novum. Podstawowym założeniem jest, że piszą w nim młodzi ludzie. Projekt finansowany jest ze środków marszałka województwa lubuskiego.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?