Gorzów: budżet obywatelski

i

Autor: SG Urzędnicy zapraszają na spotkanie informacyjne w sprawie budżetu obywatelskiego.

BO 2024

Będzie w czym wybierać. Gorzowianie złożyli 156 propozycji do budżetu obywatelskiego

2023-03-14 14:39

Najwięcej wniosków, jak zawsze, wpłynęło w ostatniej chwili. Teraz czas na weryfikację pomysłów. Urzędnicy sprawdzą czy wszystko się zgadza. Mają na to sporo czasu, bo wstępna lista przyjętych zadań znana będzie w sierpniu.

Do Budżetu Obywatelskiego 2024 gorzowianie złożyli 156 propozycji. To o 16 więcej niż rok temu. W niedzielę (12.03) zakończył się nabór. Najwięcej pomysłów wpłynęło tradycyjnie w samej końcówce. W ostatni weekend gorzowianie przesłali ich ponad 60.

Ponownie pojawiały się projekty zielone. Czy jest ich więcej niż w ubiegłym roku, to okaże się później. Tradycyjnie remonty, przebudowy dróg ich oświetlenie, chodniki. Odniosłam też wrażenie, że jest więcej projektów miękkich - mówi Anna Bonus Mackiewicz, dyrektor biura konsultacji społecznych i rewitalizacji.

Teraz czas na weryfikację złożonych projektów. Urzędnicy sprawdzą czy zgadzają się dokumenty, podpisy. Na tym etapie można jeszcze uzupełnić braki. Potem ocena merytoryczna. Na początku sierpnia będzie wiadomo, które pomysły trafią pod osąd mieszkańców.

Przypomnijmy: miasto na realizację zaproponowanych zadań przeznaczyło ponad 8 mln zł.

Harry Potter: ARCYTRUDNY quiz dla fanów książek o młodym czarodzieju!

Pytanie 1 z 10
Co Harry i Hagrid zjedli przed odjazdem pociągu do Hogwartu w pierwszej części sagi?