zlot fanów kryminałów deszczno

i

Autor: kb

Kryminały

Będzie o kryminałach, ale też o kryminalnej rzeczywistości

2023-04-14 12:16

Już w sobotę [15.04] ciekawe wydarzenie dla fanów kryminałów w podgorzowskim Deszcznie. W Stacji Kultura 1. zlot fanów tego gatunku.

Spotkania z autorami kryminałów to jedno. Będzie też blok tematyczny, w którym fikcję literacką zweryfikują faktyczni śledczy i policyjni technicy laboratoryjni. Ta część rozpocznie się już o godzinie 13:00. Swoim doświadczeniem podzielą się m.in. Marcin Maludy z lubuskiej Komendy Wojewódzkiej Policji oraz... pierwowzór jednej z postaci w kryminałach Przemysław Piotrowskiego, autora książek z Zielonej Góry.

Przyjeżdża Pan Roman Czarnecki. Jeżeli ktoś czytał książki Przemysława Piotrowskiego, to powinien pokojarzyć nazwisko Czarnecki i z pewnością nie jest to przypadek, że i fikcyjna postać, i rzeczywista osoba się ze sobą łączą. Będzie możliwość porozmawiania na ten temat - mówi Katarzyna Misian-Szczypiór, dyrektor biblioteki w Deszcznie:

Policjanci z poznańskiego Archiwum X zatrzymali podejrzanego o zabójstwo sprzed 22 lat

Wstęp na zlot jest bezpłatny. Impreza rozpoczyna się o godzinie 11:00 warsztatami pod nazwą: "Literacka bestia nadchodzi". To jedyne warsztaty, na które konieczne są zapisy. Jak informują organizatorzy: miejsca już się niestety skończyły. Po bloku policyjnym spotkania autorskie z Przemysławem Piotrowskim i Mieczysławem Gorzką.

QUIZ. Co wiesz o serialu "Ojciec Mateusz". Czy znasz aktorów, ich role, miejsca gdzie kręcono sceny? Sprawdź swą wiedzę

Pytanie 1 z 7
Jakie nazwisko nosi Ojciec Mateusz, tytułowy bohater serialu?