Instagram

i

Autor: Canva Pro

INSTAGRAM

Awaria Instagrama? Masowe wiadomości o naruszeniu zasad bezpieczeństwa, problemy z publikowaniem postów

2024-02-16 11:13

Użytkownicy popularnego portalu społęcznościowego Instagram zwracają uwagę na pojawiające się w ostatnim czasie problemy związane z korzystaniem z komunikatora. Dotyczą one przede wszystkim publikowanych postów. Co się dzieje?

Instagram to, obok Facebooka, jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych.

Zaledwie pod koniec grudnia użytkownicy korzystający z Facebooka zaczęli masowo zgłaszać problemy z funkcjonowaniem messengera - komunikator m.in. zawieszał się, samodzielnie przewijał wiadomości i wysyłał stare powiadomienia. Teraz internauci zauważyli problemy na Instagramie z tą różnicą, ze nie dotyczą one wiadomości, a postów.

Naruszenie zasad bezpieczeństwa i usuwanie postów

Jak się okazuje, coraz więcej użytkowników Instagrama dostaje niepokojące wiadomości dotyczące rzekomego naruszenia zasad bezpieczeństwa w publikowanych przez siebie postach. Takie informacje pojawiają się w komentarzach pod postem lub też w wiadomości prywatnej. Co więcej, część osób zgłasza, że po podobnej informacji ich post został usunięty.

Właśnie taka sytuacja spotkała m.in. użytkowniczkę Olę:

Korzystam z Instagrama od bardzo dawna. Wiem, że zdarzają się różne problemy. Jednak takiego stresu jeszcze nie miałam. Na swoim profilu wstawiam głównie zdjęcia natury i książek. Rzadko kiedy widać moją podobiznę. Wczoraj, tj. 6 lutego dostałam szoku, bo w powiadomieniach dostałam niepokojącą informację. Tuż pod polubieniami przeczytałam "Twój post prawdopodobnie narusza nasze zasady". Oczywiście próbowałam to wyjaśnić, jednak te powiadomienia nadal przychodzą i mnie dobijają. Support aplikacji też nie odpowiada. Dowiedziałam się, że innym użytkownikom zniknęły posty, które takie samo ostrzeżenie dostały. Ja bardzo chciałabym tego uniknąć. A jak się okazuje, problem jest bardzo rozległy. Nie chciałabym, żeby zostało coś usunięte z mojego profilu bez mojej wiedzy i zgody. Czekam na rozwój sytuacji, ale moja nadzieja jest coraz mniejsza" przyznaje Ola.

W ciągu ostatnich dwóch dni problemy znacznie się nasiliły. Użytkownicy zgłaszają, że nawet na neutralne posty Instagram nakłada ograniczenia związane działaniami rzekomo naruszającymi zasady bezpieczeństwa.

Dziś aż dwa moje posty, zupełnie neutralne, zostały objęte ograniczeniami" pisze Joanna.

Skrin Instagram

i

Autor: Skrin Instagram / Canva Pro

Jak się okazuje, część użytkowników ma także problemy z wejściem na Instagrama już na poziomie załadowania strony.

Co robić w przypadku problemów na Instagramie?

Niestety, użytkownicy mają ograniczone pole działania. Jeśli masz pewność, że Twój post nie narusza żadnych zasad możesz spróbować skontaktować się z tzw. supportem i zgłosić problem TUTAJ.

Jeśli natomiast nie możesz wejść do aplikacji, pojawiają się utrudnienia związane z wysyłaniem i dobieraniem wiadomości - w pierwszej kolejności spróbuj wyłączyć i włączyć urządzenie, na którym korzystasz z Instagrama, bądź też odinstalować i ponownie zainstalować aplikację.

Tak zmieniła się Magdalena Stużyńska na przestrzeni kilku lat. Co za metamorfoza!

Sonda
Spotkały Cię podobne problemy na Instagramie bądź Facebooku?
"Królowa przetrwania" - Instagram kontra rzeczywistość. Jak uczestniczki wyglądają poza planem programu?