Gorzów: MZK

i

Autor: SG Autobusy gorzowskiego MZK.

Autobusy już są w Gorzowie. Za kilka dni zaczną wozić pasażerów

2021-08-24 15:51

Na placu w gorzowskim MZK stoi lśniących nowością 6 nowych MAN-ów. Autobusy zastąpią wysłużone, 20-letnie Solarisy. Wozy muszą przejść ostatnie odbiory, zanim wejdą do służby. Autobusy są najnowszymi konstrukcjami koncernu MAN, zawierają wiele nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań.

Nowoczesne MAN-y już w Gorzowie. Sześć autobusów we wtorek (24.08) trafiło do gorzowskiego MZK. Są one najnowszym dziełem koncernu MAN. Zastosowano w nich wiele innowacyjnych rozwiązań m.in będą one połączone z elektronicznymi tablicami na przystankach.

Autobus musi być wyposażony w możliwości takie, żeby tę informację przekazać z autobusu do serwera. Dalej z tego serwera przekazać ją dla pasażera już na samym przystanku, o której godzinie on będzie w czasie rzeczywistym. Nie w czasie rozkładowym, czyli tym którym byśmy sobie życzyli, tylko w czasie rzeczywistym, który będzie uwzględniał zdarzenia na drodze - mówi Roman Maksymiak, prezes MZK.

Gorzów: MZK

i

Autor: SG

Pojazdy wyposażone są w ładowarki do telefonów, klimatyzację i defibrylatory. Miejsce kierowcy jest odizolowane. Jak pokazała pandemia jest to bardzo ważne. Pojawi się w nim także przeganiaczka.

Innowacyjny system, który jest pierwszy w Polsce, tylko w Gorzowie. Roboczo nazwaliśmy go przeganiaczka. Jeżeli pasażer stoi w obrębie drzwi, to dzwonek sygnalizuje, że powinien się odsunąć. Będzie pikał do tego momentu, aż pasażer się od nich nie odsunie - mówi Adrian Gołuch, kierowca MZK.

Gorzów: MZK

i

Autor: SG Autobusy wyposażone są w defibrylatory.

Nowoczesne autobusy zaczną wozić gorzowian w przyszłym tygodniu. Koszt ich leasingu to około 6 mln zł.

qz-AvCT-KJCX-jSmx