gorzów nierzym jezioro 1

i

Autor: archiwum redakcji W Nierzymiu woda jest zdecydowanie niżej.

MZK

Autobus ruszył nad jezioro. Linia wakacyjna wznowiła kursowanie do Nierzymia

2024-06-06 12:21

Wraz z ostatnim dniem maja i nadejściem słonecznych dni, Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie wznowił kursowanie sezonowej linii autobusowej nr 201. Aż do końca wakacji będzie ona wozić pasażerów wprost nad jezioro Nierzym.

Autobusem nad jezioro. Linia 201 już w trasie

Uruchomienie sezonowej, wakacyjnej linii to spore udogodnienie dla mieszkańców Gorzowa, którzy chcieliby spędzić ciepłe, słoneczne dni w otoczeniu przyrody, na złocistym piasku tuż przy klimatycznym jeziorze. Jeśli ktoś nie posiada własnego auta i nie wie jak dojecheać — teraz nie musi się już tym martwić.

Jak co roku, w trasę wyruszyła linia nr 201, która kursuje wprost nad jezioro na Nierzymiu. Do zakończenia roku szkolnego, czyli do 21 czerwca 2024 r., autobus nr 201 będzie kursował wyłącznie w weekendy, natomiast od 24 czerwca będzie wyjeżdżał w każdy pogodny dzień.

Trasa autobusu linii 201

Autobus na Nierzym rozpoczyna swoją trasę na przystanku przy ul. Londyńskiej. Później zatrzymuje się w następujących punktach: Brukselska (powrót: Helsińska) - Myśliborska – Karola Marcinkowskiego – Stanisława Staszica – Aleksandra Fredy – Jana Matejki - Kosynierów Gdyńskich – Władysława Łokietka – Józefa Wybickiego - Władysława Jagiełły – Franciszka Walczaka – Czereśniowa – marsz. Józefa Piłsudskiego – Górczyńska – gen. Leopolda Okulickiego – pl. Jana Pawła II - Komisji Edukacji Narodowej – Szarych Szeregów – gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego – gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” - Franciszka Walczaka – Gorzowska (Różanki) – Strzelecka (Różanki), aż na jezioro Nierzym.

Linia 201 wyjeżdżać będzie czterokrotnie w ciągu dnia: z Londyńskiej wystartuje o 9:15, 11:15, 15:20 i 18:30. Szczegóły znajdziecie na stronie MZK w Gorzowie.

Zobacz też: Malownicze jezioro na Karninie pod Gorzowem

Sonda
Lubisz wypoczywać nad jeziorem?
Jezioro Słoneczne w Szczecinie poważnie zanieczyszczone