Alert RCB

i

Autor: fot. Canva Pro ; www/imgw.pl

POGODA

Alert pogodowy dla Lubuskiego! Szykuje się niespokojna noc. Możliwe wyłączenia prądu

2024-06-21 15:41

Na telefony mieszkańców Gorzowa trafił alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa informujący o możliwych pogodowych zawirowaniach. Gorzowianie muszą się szykować na intensywne burze i silny wiatr.

Niebezpieczna sytuacja pogodowa w kraju. Ostrzeżenie IMGW dla większości województw

Większość Polski świeci się w tej chwili na czerwono. Tak wygląda ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczące potężnych burz i silnego wiatru, który już dzisiaj w nocy (21/22.06) pojawia się w większości województw.

Najgorzej sytuacja ęedzie wyglądać na południowym zachodzie, gdzie obowiązują ostrzeżenia 3. stopnia. W województwie lubuskim obowiązuje ostrzeżenie 2. stopnia, a prawdopodobieństwo wystąpienia niekorzystnych zjawisk pogodowych wynosi aż 80%.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 4 cm. Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może ulec zmianie - czytamy na stronie IMGW.

Jakby tego było mało, jednocześnie obowiązuje też ostrzeżenie 1. stopnia przed upałem, które obowiązywać będzie do późnych godzin wieczornych.

Alert dla Gorzowa. Będą silne burze!

Sytuacja może wyglądać groźnie w całym województwie, w tym również w stolicach, czyli w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. Mieszkańcy tego rejonu otrzymali alert informujący o możliwych, niebezpiecznych sytuacjach:

Uwaga! Dziś i w nocy (21/22.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr".

Załamanie pogody prognozowane jest w godzinach od 19:00 w piątek do 8:00 rano w sobotę.

Zobacz też: Ulewa i wiatr w Gorzowie

Quiz. Polskie przeboje o plaży i morzu. Jak dobrze pamiętasz wakacyjne piosenki?

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewał przebój „Na jednej z dzikich plaż”?
Burza w Warszawie i totalna śnieżyca! Spadło kilkanaście centymetrów śniegu