4-letnia gorzowianka ma chore serce. Rodzice proszą o pomoc!

i

Autor: instagram.com/patrycjalisowska1/

ZBIÓRKA

4-letnia gorzowianka ma chore serce. Rodzice proszą o pomoc. Założono specjalną zbiórkę pieniędzy

2023-08-23 15:34

4-letnia gorzowianka Kaja Kwaśniewska urodziła się z wadą serca - Anomalia Ebsteina, hipoplazja prawej komory, intermitujący zespół preekscytacji komór Wolffa-Parkinsona-White'a. Niezbędna jest operacja oraz diagnostyka. Rodzice dziewczynki utworzyli w sieci specjalną zbiórkę na leczenie swojej córki, bo nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów.

Rodzice Kai już w trakcie ciąży usłyszeli od lekarzy, że serce dziecka może być chore. Najgorsze się potwierdziło. - Ta wiadomość bardzo nami wstrząsnęła. Do tamtego momentu Kaja rozwijała się książkowo. Nie spodziewaliśmy się, że po wejściu do gabinetu usłyszymy takie słowa. Wiedziałem jednak, że będzie to również czas, w którym los nie raz wystawi nas na próbę, czas, w którym nie raz będziemy musieli zawalczyć o zdrowie córeczki. Kaja urodziła się z chorym serduszkiem, z niezwykle rzadką wadą, którą stwierdza się u mniej niż 0,5% chorych na całym świecie! - piszą rodzice 4-letniej Kai w opisie zbiórki.

- Do końca rozwiązania byliśmy pod opieką specjalistów. Czekaliśmy na nasz mały cud, a w głębi duszy zastanawialiśmy się, czy damy sobie radę. W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany dzień – 21 czerwca 2019 roku na świat przyszła Kaja. Tego dnia radość, której do dziś nie potrafię opisać, mieszała się z przerażającym strachem o zdrowie i życie córeczki - kontynuują.

W internecie jest wiele zbiórek. Między innymi możemy pomóc pogorzelcom ze Starego Gostynia

- Badania i dalsza diagnostyka potwierdziły, że wada serca, z którą urodziła się Kaja, jest bardzo poważna. Anomalia Ebsteina jest niezwykle rzadką wadą, której rezultatem jest niedomykalność trójdzielna, częste nadkomorowe zaburzenia rytmu i w konsekwencji niewydolność serca - dodają.

Kosztowne leczenie i diagnostyka 4-letniej gorzowianki

Tak, jak już wspomnieliśmy, niezbędna będzie operacja serca małej gorzowianki. - Chcemy zasięgnąć opinii lekarzy z kliniki w Monachium, którzy specjalizują się w tego typu wadach. Operacja, której miałaby być poddana Kaja, jest bardzo ryzykowana, dlatego tak ważne jest, by przed jej przeprowadzeniem wykonać wszystkie konieczne badania. Niestety konsultacje w klinice, badania i operacja to ogromne koszty, których nie będziemy w stanie udźwignąć - piszą rodzice dziecka.

Patrycja i Rafał, czyli rodzice 4-letniej gorzowianki proszą o pomoc i założyli zbiórkę pieniędzy. Każda złotówka jest na wagę złota! Kliknij TUTAJ, aby przejść do zbiórki.

Objawy i leczenie zespołu SIBO
Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki?