Dusza w stronę światła tunel

i

Autor: Canva Pro

ŚMIERĆ

Życie pozagrobowe istnieje? Relacje osób, które przeżyły śmierć kliniczną mrożą krew w żyłach!

2024-02-16 12:42

Pytania o życie po śmierci towarzyszą ludziom już od zarania dziejów. Do tej pory nikt nie był w stanie znaleźć racjonalnej odpowiedzi na to co dzieje się z duszą, gdy opuszcza już ciało. Właśnie dlatego temat śmierci i tego co nastąpi po niej to jedna z największych zagadek ludzkości. Tym bardziej, że są osoby, które przeżyły śmierć kliniczną i po pworocie do "świata żywcyh" postanowiły podzielić się swoimimi doświadczeniami. Trzeba przyznać, że te historie wywołują dreszcze!

Co się stanie, gdy umrzemy? Czy nasza dusza powędruje do innego świata? Czy wciąż będziemy w stanie odczuwać i wpływać na to, co dzieje się na Ziemi? Te pytania jak dotąd pozostają bez odpowiedzi i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie coś miało się zmienić.

Czy życie pozagrobowe istnieje? Amerykańscy naukowcy badają życie po śmierci

Jak twierdzi część naukowców i lekarzy: życie pozagrobowe istnieje, chociaż trudno przytaczać ku temu twarde dowody. Niezaprzeczalnie jednak, wiele osób przeżyło śmierć kliniczną i po ustaniu akcji serca powróciło do żywych.

To właśnie na podstawie opowieści takich pacjentów naukowcy próbują ustalić co dzieje się z człowiekiem po śmierci.

W ostatnim czasie, amerykańscy naukowcy odkryli, że znaczna liczba osób, u których nastąpiło zatrzymanie akcji serca pozostawała przytomna jeszcze nawet przez godzinę. Chociaż lekarze już dawno wykazali, że mózg doznaje trwałego uszkodzenia już w 10 minut po ustaniu akcji serca, to jednak jeszcze długo może wykazywać oznaki regeneracji elektrycznej.

Czy właśnie ten fakt ma związek z niezwykłymi obrazami i odczuciami, których doświadczali pacjenci, u których stwierdzono zatrzymanie akcji serca? Tego w stuprocentach nie stwierdzono, jednak historie osób, które powróciły z zaświatów są co najmniej... zastanawiające.

Historie osób, które przeżyły swoją śmierć

Wiele osób, u których doszło do zatrzymania akcji serca i u których przeprowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową opowiada o niezwykłych doświadczeniach, których zaznali będąc "po drugiej stronie". Niektóre historie wydają się na tyle niezwykłe i nieprawdopodobne, że aż trudno w nie... nie uwierzyć! Zwłaszcza, że w wielu z tych opowieści pojawiają się motywy wspólne.

Spora liczba osób, które przeżyły śmierć kliniczną opowiada o unoszeniu się w powietrzu, czy to nad szpitalnym łóżkiem, czy też lewitując nad jakimś innym obiektem (wzgórze, plaża, morze, itp.). Wiele osób jest w stanie również opowiedzieć co działo się wokół nich, gdy lekarze próbowali przywrócić ich do życia. Mimo, że osoby te pozostawały (teoretycznie) nieświadomie, mogły dokładnie opowiedzieć co działo się w tym czasie, a swoje doświadczenia opisują jako "spoglądanie na wszystko z góry".

To oczywiście nie koniec!

Pamiętam, że byłem na polu, a dookoła leżały szare namioty. Były tam postacie bez twarzy. Pamiętam, jak odchodziłem przez kanion. Po obu stronach kanionu stali mężczyźni w białych szatach z kapturami zasłaniającymi twarze. Ostatnią rzeczą, jaką pamiętam, było to, że wszyscy wskazywali na mnie. Wtedy świat został pochłonięty przez szarość" opowiada jeden z pacjentów dra Sam'a Parnia z Nowego Jorku.

Wiele osób wskazuje także, że widziało wielką, świetlistą postać emanującą ciepłem i miłością. Standardowo powtarzają się także opowieści o życiu "przelatującym przed oczami". W momencie śmierci wiele osób widzi przebłyski scen ze swojego życia, a także najbliższe im osoby.

Uchwyciłam przebłyski mojego życia i poczułam dumę, miłość, radość i smutek, które wlewały się we mnie. Każdy obraz przedstawiał mnie, ale z punktu widzenia istoty stojącej ze mną lub patrzącej na mnie. Zobaczyłam konsekwencje mojego życia i wpływ moich czynów".

Pamiętam, że wszedłem do tunelu. Pierwszym uczuciem było uczucie intensywnego spokoju. Wszystkie moje zmartwienia, myśli, lęki i opinie zniknęły. Nie bałem się"

Część osób opowiada także o spotkaniach z bliskimi, którzy odeszli już dawno.

Co tak naprawdę czeka nas po śmierci? Czy spotka nas inny świat? Wszystko wskazuje na to, że póki co ta kwestia pozostanie tajemnicą.

Krzysztof Stroiński kiedyś i teraz. Tak wygląda główny aktor "Daleko od szosy"

Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Pierwsza pomoc: atak serca