Trzylatek w szkolnym autobusie

i

Autor: Canva Pro

WŁOCHY

Zapomnieli o dziecku i zostawili go w zamkniętym autobusie. Trzylatek sam wezwał pomoc!

2024-02-16 11:15

Jak wiadomo każde dziecko rozwija sie w swoim tempie, ale są takie maluchy, które już od najmłodszych lat wykazują się niezwykłą zaradnością i sprytem. Doskonałym przykładem jest tu trzylatek z Włoch, który dzięki swojej pomysłowości został "uwolniony" z zamkniętego autobusu.

Trzylatek przez dwie godziny był zamknięty w autobusie

Do zdarzenia doszło w miejscowości Gambassi Terme w Toskanii, koło Florencji - podał lokalny dziennik „La Nazione”. To właśnie tam, trzyletni chłopiec przez około dwie godziny uwięziony był w szkolnym autobusie. Jak do tego doszło?

Kierowca autobusu, który przywiózł dzieci do przedszkola, nie zorientował się, że został w nim jeden z chłopców. Zaparkował pojazd koło placówki szkolnej i odszedł. Także wychowawczynie grupy przedszkolnej nie zaniepokoiły się nieobecnością dziecka.

Dziecko wezwało pomoc... naciskając klakson

Rezolutny malec uwięziony w autobusie zaczął naciskać klakson zwracając tym uwagę przechodzącej kobiety. Gdy zajrzała przez okno pojazdu do środka, dziecko pokazało zamknięte drzwi. Wezwała natychmiast pomoc a uwolniony chłopiec został odprowadzony do przedszkola.

O całym zdarzeniu jego matka dowiedziała się po fakcie. Na łamach gazety podziękowała kobiecie, która pomogła „uwolnić” jej syna.

Najbardziej absurdalne regulaminy w polskich szkołach

Sonda
Znalazłeś/aś się kiedyś w sytuacji wymagającej wezwania pomocy?
Policyjny pościg za Włochem na motorze