Zwłoki mężczyzny w piwnicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim! Ofiara to bezdomny?

i

Autor: policja.gov.pl Zwłoki mężczyzny w piwnicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim! Ofiara to bezdomny?

Sprawa policyjna

Zwłoki mężczyzny w piwnicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim! Lekcje zostały odwołane

2024-01-02 12:06

Makabryczne odkrycie na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Zamenhofa w Gorzowie Wlkp. Znaleziono tam zwłoki mężczyzny. Na miejscu pracuje policja i prokurator. Lekcje w placówce zostały odwołane.

Makabryczne odkrycie w szkole w Gorzowie Wielkopolskim

Do odkrycia w Szkole Podstawowej numer 2 w Gorzowie Wielkopolskim doszło we wtorek (2 stycznia) w godzinach porannych. W piwnicy znajdowały się zwłoki mężczyzny. - Ciało znajdowało się w jednym z pomieszczeń technicznych. Natrafili na nie pracownicy szkoły. Okno było otwarte, można przypuszczać, że mężczyzna wdarł się przez nie - przekazał rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. podinspektor Marcin Maludy.

- Jesteśmy po czynnościach identyfikacyjnych, więc mogę już powiedzieć, że była to 51-letnia osoba bezdomna – oznajmił Maludy. Dodał, że był to mężczyzna.

Policja dokonała – jak podkreślił rzecznik – bardzo szczegółowych oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczyła ślady. - Na miejscu był również biegły z zakresu pożarnictwa, gdyż było czuć spalenizną i część różnego rodzaju rzeczy było nadpalonych – wyjaśnił.

Poinformował, że sekcja zwłok została zlecona przez prokuratora. - Czekamy na wyniki prac prosektoryjnych. Dopiero wówczas będziemy mogli mówić z pewnością, co było przyczyną śmierci. (…) Prawdopodobnie nie było udziału osób trzecich, ale chcemy mieć stuprocentową pewność – oznajmił podinspektor Marcin Maludy.

Dyrekcja szkoły poinformowała, że wszystkie zajęcia we wtorek i w środę są odwołane.

Zwłoki dwojga małych dzieci w mieszkaniu. Prokurator potwierdza: Morderstwo!