Straż

i

Autor: hak, Radio Eska zdjęcie ilustracyjne

POŻAR

Lubuskie: Pożar pustostanu w Torzymiu. W środku znaleziono zwęglone zwłoki

2023-11-24 12:44

Trwa ustalanie tożsamości osoby, której ciało strażacy wyciągnęli z jednego z pustostanów znajdujących się w Torzymiu (pow. sulęciński). To prawdopodobnie bezdomny, który spłonął w pożarze.

Pożar mógł trwać nawet kilka godzin

W piątek (24.11) rano, po godzinie 7:00 w Torzymiu przy ul. Ogrodowej doszło do wybuchu pożaru. Na miejsce natychmiast rozdysponowano pięć zastępów straży pożarnej: OSP KSRG Torzym, OSP Garbicz oraz trzy jednostki PSP Sulęcin.

Jak się okazało ogień pojawił się w jednym z opuszczonych budynków gospodarczych. Pożar został szybko i sprawnie ugaszony przez strażaków, ale w środku pustostanu strażacy znaleźli zwęglone zwłoki.

Podczas sprawdzania wnętrza pustostanu strażacy znaleźli zwęglone zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że pożar nie był zbyt gwałtowny i mógł trwać nawet kilka godzin, zanim został zauważony - powiedział Arkadiusz Kaniak, Rzecznik Prasowy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Na razie nie wiadomo jeszcze dlaczego doszło do pożaru. Wciąż też nieznana jest tożsamość zmarłej osoby.

Z dotychczasowych, wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w opuszczonym budynku gospodarczym mogła przebywać osoba bezdomna. Na miejscu trwają jeszcze oględziny i czynności procesowe z udziałem policjantów i prokuratora.

Pożar zboża na pniu w Racławiu pod Gorzowem

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Strażacy walczyli z pożarem 12 godzin