Galeria z meczu ebut.pl Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno

i

Autor: Janek Pańczyszyn Fotografia

ŻUŻEL

Żużel. Poznaliśmy datę Memoriału Edwarda Jancarza! Gorzowski turniej otworzy żużlowy sezon w Polsce?

2024-01-19 14:31

Memoriał Edwarda Jancarza powraca do Gorzowa po kilku latach przerwy w sezonie 2024. To wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców w całej Polsce, zwłaszcza po trzech latach braku turnieju. Prezes Waldemar Sadowski ujawnił planowaną datę imprezy.

Ostatnia edycja Memoriału Edwarda Jancarza miała miejsce w 2021 roku, a zwycięzcą był wówczas Rohan Tungate. Jednak stawka tego turnieju nie spełniła oczekiwań, co ma się zmienić teraz. Organizatorzy zapowiadają udział światowej czołówki żużlowej. Memoriał tradycyjnie otwierał sezon żużlowy w Polsce, i podobnie ma być w 2024 roku, stając się prawdopodobnie pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w kraju.

Oficjalna data to 30 marca, co potwierdził już gorzowski klub. Rezerwowym terminem jest 6 kwietnia, jednak wszystko zależy od kalendarza Speedway 2. Ekstraligi i warunków atmosferycznych.

Tłumy przywitały nowego zawodnika Stali Gorzów. Co powiedział prezes klubu?

Na chwilę obecną nieznana jest pełna lista uczestników Memoriału Edwarda Jancarza. Niemniej jednak Sadowski już zapowiedział udział Bartosza Zmarzlika, a większość miejsc w stawce prawdopodobnie zajmą zawodnicy ebut.pl Stali Gorzów.

W stawce zawodów absolutny top żużlowy. Na razie napiszemy tylko, że zawodnicy, którzy wystartują mają łącznie w kolekcji ponad... 30 medali FIM Speedway Grand Prix, Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Tauron Speedway Euro Championship - napisali gorzowianie w komunikacie.

Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie
Sonda
Czy cieszysz się z reaktywacji Memoriału Edwarda Jancarza w Gorzowie?