Lista przewinień kierowcy tego autobusu jest bardzo długa

i

Autor: Materiały lubuskiej ITD

Zupełnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy autobusu pod Gorzowem. Dostał bardzo wysoki mandat! Za co?

2023-02-10 11:39

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali jeden z autobusów, który podążał na popularnej "esce" pod Gorzowem. Okazało się, że lista przewinień kierowcy jest bardzo długa. Teraz przewoźnik musi zapłacić bardzo wysoki mandat.

To był bardzo pechowy dzień dla kierowcy tego autobusu, który przewoził muzyków z Gliwic do Koszalina, został zatrzymany pod Gorzowem przez tamtejszych inspektorów lubuskiej ITD.

- Kierowca autobusu prowadził go z prędkością 100 km/h. Prędkość dopuszczalna autobusu na drodze ekspresowej wynosi 80 km/h, chyba że autobus spełnia dodatkowe warunki techniczne dla autobusu o dopuszczalnej prędkości do 100 km/h, wówczas dopuszczalna prędkość takiego autobusu na drodze ekspresowej wynosi 100 km/h. Kontrolowany autobus nie posiadał dokumentów potwierdzających spełnienie dodatkowych warunków technicznych, dlatego mógł jechać z maksymalną prędkością 80 km/h - czytamy w komunikacie ITD.

- Ponadto podczas kontroli ustalono, że w poprzednich dniach kierowca dwukrotnie prowadził pojazd bez karty kierowcy. Wyjmował ją z tachografu, gdy kończył się jego dopuszczalny czas pracy. W ten sposób chciał ukryć swój faktyczny czas pracy. Analiza zapisów tachografu wykazała, że kierowca kilkukrotnie przekroczył dopuszczalny czas jazdy bez przerwy oraz skrócił dzienny odpoczynek - dodają inspektorzy.

Kierowca autobusu i przewoźnik będą mieli poważne problemy!

Kierowca został ukarany mandatami w łącznej wysokości 3600 złotych, a wobec przewoźnika drogowego zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Sonda
Czy dostałaś/eś kiedykolwiek mandat za przekroczenie prędkości?