gorzów szlachetna wolontariusze 1

i

Autor: Szlachenta-Paczka-Rejon-Gorzów-Wielkopolski/facebook.com Radość z paczek jest nieoceniona.

Akcja

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki w Gorzowie. Jak to zrobić?

2023-09-12 16:14

Trwa nabór chętnych, którzy będą zajmować się rodzinami zgłoszonymi do ogólnopolskiej akcji. Chodzi o rejon Gorzowa, ale także Strzelec Krajeńskich, Drezdenka, Kostrzyna i Słubic. Do 20 września jest na to czas. Gdzie można się zarejestrować?

Wolontariusze zgłaszają się przez oficjalną stronę Szlachetnej Paczki. Formularz jest prosty, jego wypełnienie zajmuje dosłownie parę minut. Potrzebne są osoby empatyczne mające ukończone 16 lat.

- Wystarczy odrobina chęci, trochę wolnego czasu i spora dawka empatii. Z różnymi rodzinami wolontariusz  ma do czynienia. Często są to trudne i bardzo skrajne przypadki. Są to bardzo ubogie rodziny, w których doszło naprawdę do jakiejś tragedii czy choroby. Taką siłę psychiczną wolontariusz musi mieć - mówi Agata Chorążyczewska, koordynatorka akcji na Gorzów i okolice.

gorzów szlachetna wolontariusze 2

i

Autor: Szlachenta-Paczka-Rejon-Gorzów-Wielkopolski/facebook.com Prezenty są bardzo różne mp.lodówka.

Po rejestracji w internecie, lider lub rekruter z danego rejonu skontaktuje się z kandydatami. Im szybciej pojawi się zgłoszenie tym lepiej. W sumie potrzeba minimum 25 osób. W październiku rozpocznie się odwiedzanie rodzin, które też już można zgłaszać. Baza Rodzin ruszy 15 listopada, a weekend cudów w połowie grudnia.

X Wystawa Makiet Kolejowych w Szczecinie

QUIZ. Co przynosi jesień? Przyjemny, ale trudny test. Zestaw pytań, który przeniesie cię w niesamowity klimat złotej polskiej jesieni

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy od piosenki. „Idzie lasem Pani Jesień”, a co w koszu niesie?