pola nadziei gorzów

i

Autor: kb

Hospicjum św. Kamila Gorzów

Cebulki znów do nabycia. Tempo akcji jest ekspresowe

2023-09-12 12:53

Pola Nadziei po raz 18-ty. Gorzowskie Hospicjum Św. Kamila na początku września startowało z 70 tysięcami cebulek, 10 tysięcy zostało już przekazanych.

Akcja skierowana jest do osób indywidualnych, firm, szkół, przedszkoli, parafii, czy różnych instytucji. Charytatywna akcja ma na celu przypominanie społeczeństwu o potrzebach hospicjów, propaguje wolontariat - mówi Anna Kobyłka, koordynator akcji hospicjum:

Codziennie dostajemy kolejny telefon z nowym zgłoszeniem: Pani Aniu, przyjedziemy, 500 proszę przygotować, Pani Aniu, proszę przygotować 50. Chciałabym tutaj nadmienić, że każda cebulka, która trafi do tych dobrych rąk, do waszych ogrodów, kochani gorzowianie i lubuszanie, to jest promyczek nadziei dla naszych chorych.

Hospicjum domowe: na czym polega i ile kosztuje?

Jedna cebulka to koszt 2 złotych. Żonkile dostępne są w siedzibie hospicjum przy Stilonowej. Zgłaszać można się od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Zebrane fundusze pójdą na bieżącą działalność. Uroczyste otwarcie akcji odbędzie się przy okazji w Podwieczorku w Parku Róż 7 października.

QUIZ o zespole Myslovitz. Jak dobrze znasz ich utwory?

Pytanie 1 z 10
"Jedyne, o czym wciąż myślę/To ciemnowłosa dziewczyna" - śpiewa Artur Rojek. Z jakiej piosenki pochodzi ten cytat?