gorzów mural most 1

i

Autor: TogaHA W całej okazałości Krzysztof Krawczyk.

Zobacz Krzysztofa Krawczyka na muralu w Gorzowie. Jest także Papcio Chmiel [FOTO i AUDIO]

2021-04-14 18:37

Wśród mostowych malunków przy gorzowskim nabrzeżu Warty nowości. Pojawiły się wizerunki znanych polskich artystów- wokalisty i rysownika komiksów. Znaleźli się oni pośród kilkunastu postaci "mieszkających" tam od jakiegoś czasu.

Piosenkarz, który zmarł w poniedziałek wielkanocny (5.04) został uwieczniony przez gorzowskich artystów ulicznych. To nowy malunek, który pojawił się na kolumnie mostu Lubuskiego na tzw. "Filarach sztuki". Duży, czarno-biały mural widoczny jest z daleka. Wielu mieszkańców jeszcze go nie widziało.

Co gorzowianie myślą o pomyśle i jak wspominają Krzysztofa Krawczyka? Posłuchaj:

Wątek żeglugi połączył wokalistę z Gorzowem, który kilkanaście lat temu chciał zainwestować. Skończyło się niestety jedynie na rozmowach.

gorzów mural most 2

i

Autor: TogaHA Piosenkarz znalazł się w gronie innych artystów.

Krzysztof Krawczyk ma na koncie wiele przebojów, najpierw z Trubadurami, a potem solo. Na muzycznej scenie gościł pięć dekad. Zmarł w wieku 74 lat.

gorzów mural most 3

i

Autor: TogaHA Papcio Chmiel i Tom Hanks.

Wśród mostowych malunków na gorzowskim Zawarciu jest jeszcze jedna nowość- uwieczniono Papcia Chmiela czyli Henryka Chmielewskiego- grafika i autora znanej serii komiksowej „Tytus, Romek i A’Tomek”. Rysownik zmarł w styczniu tego roku.

Kondukt pogrzebowy Krzysztofa Krawczyka. Artysta pojechał w ostatnią podróż białym Mercedesem
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?