Woolworth wkracza do Polski. Pierwsze sklepy otwarte lada moment!

i

Autor: Woolworth materiały prasowe

SKLEPY

Znany niemiecki gigant otworzy swój pierwszy sklep w Gorzowie! Gdzie i kiedy?

2023-06-28 9:37

Woolworth, bo o nim mowa, od tego roku podbija polski rynek. Docelowo na terenie kraju ma powstać około 1000 sklepów - pierwsze zostały otworzone już w maju. Wkrótce do listy miast, które będą mogły korzystać z szerokiego asortymentu dyskontu dołączy także Gorzów! Kiedy można się spodziewać otwarcia?

Woolworth wkracza do Polski

Woolworth to popularna niemiecka sieć sklepów z artykułami codziennego użytku. Można tu znaleźć odzież, art. gospodarstwa domowego, tekstylia, elektronikę, artykuły dekoracyjne i drogeryjne, a nawet AGD - wszystko oprócz żywności. 

Asortyment Woolworth podobny jest do tego, który oferują m.in. Action, Tedi czy Pepco, więc w wielu miastach może stać się dla nich konkurencją.

W tym roku sieć zaplanowała otwarcie swoich punktów w sześciu lokalizacjach na terenie Polski. Najpierw sklepy zostały uruchomione w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Do końca 2023 mają się jeszcze pojawić m.in. w Łodzi, Opolu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Częstochowie czy Bełchatowie.

Firma planuje otwierać od 15 do 20 sklepów rocznie i wciąż szuka dogodnych lokalizacji na terenie kraju. Na swojej stronie udostępniła nawet możliwość zgłaszania miejsc, tj. magazynów, hal, budynków, w których mogłaby uruchomić swoje sklepy. Wszystko wskazuje więc na to, że sklepów będzie tu więcej niż w Niemczech, gdzie obecnie działa ich około 600.

Kiedy otwarcie Woolworth w Gorzowie? Gdzie znajdzie się sklep?

Pierwszy w Gorzowie sklep Woolworth ma zostać zlokalizowany w parku handlowym S1, który powstaje na Górczynie, w miejscu dawnego Tesco. Prawdopodobnie uruchomiony zostanie jeszcze w listopadzie.

W tej chwili Woolworth szuka już pracowników. Na jednym z popularnym portali pojawiło się ogłoszenie o naborze na stanowisko kierownika sklepu. Firma oferuje umowę o pracę, możliwość rozwoju i budowania marki w Polsce od podstaw.

Sonda
Czy słyszałeś/aś o sklepach sieci Woolworth?
Otwarcie sklepu Primark w Katowicach