Który majonez jest lepszy? Porównujemy Kielecki i Winiary. Jeden składnik zaskakuje

i

Autor: Shutterstock Który majonez jest lepszy? Porównujemy Kielecki i Winiary. Jeden składnik zaskakuje

wielkanoc 2024

Znana blogerka oceniła, który majonez jest najlepszy. Kto wygrał tę "wojnę"? Jest zaskoczenie!

2024-03-25 13:05

Popularna blogerka w ostatnich latach próbowała rozstrzygnąć wielki spór w społeczeństwie odnośnie najlepszego majonezu. W naszym kraju dużo zwolenników ma majonez Kielecki i Winiary, a w sieci, przy okazji chociażby świąt świelkanonych, temat powraca jak bumerang.

Czym byłyby polskie święta bez majonezu? No właśnie. Jest to nieodzowny element na polskim stole. Majonez jest dodatkiem do wielu dań, a przede wszystkim do sałatek. W Polsce majonez kielecki i winiary mają swoich zwolenników i przeciwników, którzy co jakiś czaś wymieniają się uprzejmościami w mediach społecznościowych. Znana blokerka Magdalena Grzebyk w 2022 roku spróbowała rozstrzygnąć ten spór.

Blogerka zdecydowała się przeprowadzić eksperyment, który miał na celu określenie najlepszego majonezu dostępnego na rynku. W tym celu przetestowała aż osiemnaście różnych produktów. Jakie wyniki przyniosło to nietypowe starcie popularnych sosów? Czy ostateczne rozstrzygnięcie, który majonez jest najlepszy, sprowadza się do wyboru między dwoma najbardziej znanymi markami - Kielecki czy Winiary?

Magda Grzebyk, autorka bloga kulinarnego "Krytyka Kulinarna", zdecydowała się na subiektywną ocenę majonezów. Podkreśliła, że jej wybór opierał się głównie na składzie, konsystencji i smaku majonezów. Dodatkowo zaznaczyła, że w jej zestawieniu nie uwzględniła majonezów wegańskich.

Przed skosztowaniem nie czytałam składu, żeby się nie sugerować. W obu kategoriach maksymalna punktacja to 5, a minimalna 1. Czyli maksymalna ilość punktów to 10. Tekst ułożyłam od majonezu, który uzyskał najniższą ocenę, aż do tego, który okazał się być najlepszy" - wyjaśniła na swoim blogu.

Wśród majonezów, które zostały najgorzej ocenione przez blogerkę, widnieją: Mosso Napoleoński (ocena: 4/10), Hellmann's Original (ocena: 4/10) oraz Kania Majonez Klasyczny (ocena: 5/10). Zdaniem Magdy Grzebyk, te trzy produkty charakteryzują się niewciągającymi smakami i niezadowalającymi składami.

To najlepszy majonez w Polsce?! Znana blogerka wydała wyrok

Najlepiej ocenionym majonezem był Vitapol Majonez Domowy, który uzyskał maksymalną liczbę punktów. Blogerka podkreśliła, że sos był smaczny, gęsty i wyraźny w smaku. Oprócz tego, czysty skład również przyczynił się do podniesienia oceny. Jest to jedyny majonez w zestawieniu, który zdobył wszystkie możliwe punkty.

Wielki test majonezów! Sprawdź, co kryje się w słoiku i wybierz najlepszy

Z pewnością wszystkich interesuje, jakie miejsca zajęły najpopularniejsze majonezy, które stanowią przedmiot gorących dyskusji w internecie. Majonez Winiary zajął wysoką, czwartą pozycję. Magda oceniła go na 8 na 10 punktów. Natomiast wyżej, na drugim miejscu, uplasował się majonez Kielecki, który zdobył 9 na 10 możliwych punktów.

Domowy majonez: szybki przepis na majonez w 10 sekund
Sonda
Który majonez lubisz najbardziej?