gorzów: budżet obywatelski 2024

i

Autor: kb

Budżet Obywatelski 2024

Znamy listę zwycięskich projektów do Budżetu Obywatelskiego 2024 - były okrzyki radości

2023-10-26 11:17

W kategorii ogólnomiejskiej górą są projekty "Budowa toru rolkowego w parku 750-lecia" i "Na pomoc zwierzętom miejskim". Wcześniej, co do realizacji dogadali się z kolei mieszkańcy Manhattanu, Wieprzyc, os. Słonecznego, Górczyna, oraz w kategorii oświatowej.

Tam, gdzie głosować trzeba było najbardziej wyrównane wyniki były na Dolinkach, gdzie dwa pierwsze projekty dzieliło 13 głosów, Śródmieście - 25 głosów i Zamościu - 32 głosy. Za duże zaangażowanie podziękował prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki:

Ja dziękuję za ogromne zaangażowanie, bo wiem jak wielkie ono było, szczególnie u was, czyli wnioskodawców. Wiem też, jak wielkie zaangażowanie i emocje wzbudza Budżet Obywatelski. I wielkie dzięki, bo jesteście współgospodarzami tego miasta, bierzecie odpowiedzialność na siebie i to jest bardzo ważne.

Głosujemy! Budżet obywatelski zmienia Warszawę

Szczegółowe wyniki znajdziecie na stronie gorzowskiego magistratu. Przypomnijmy, w głosowaniu oddano ponad 11 tysięcy ważnych głosów. Zwycięskie projekty pochłoną łącznie nieco ponad 6 milionów 800 tysięcy złotych.

Quiz dla geniuszy. Te podchwytliwe pytania zagięły już wielu

Pytanie 1 z 15
Która planeta jest znana jako "Planeta Czerwona"?