​Kolejne zmiany i utrudnienia w centrum Gorzowa. Od s Nie przejedziemy ulicą Mieszka I -od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do Roosevelta.

i

Autor: mz ​Kolejne zmiany i utrudnienia w centrum Gorzowa. Od s Nie przejedziemy ulicą Mieszka I -od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do Roosevelta.

Zmiany i utrudnienia w Gorzowie. W sobotę (23.01) kolejny etap prac na Trakcie Królewskim

2021-01-22 11:48

​Kolejne zmiany i utrudnienia w centrum Gorzowa. Od soboty (23.01) nie przejedziemy ulicą Mieszka I -od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do Roosevelta. Wykonawca przebudowy traktu królewskiego rozpocznie kolejny etap prac

Wiążą się z tym zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Inaczej pojadą autobusy T2, 134, 104 oraz 503 i 505. Pojazdy jadące w kierunku przystanków końcowych-Piaski, Dekerta-Szpital i Ustronie skorzystają z objazdu. Od przystanku Mickiewicza pojadą przez Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta i od skrzyżowania z Kazimierza Wielkiego wrócą na stałe trasy. Na wspomnianej Kazimierza Wielkiego stanie przystanek tymczasowy dla T2 oraz 503 i 505. Zawieszone zostaje przystanek "Sąd" przy Mieszka I, w kierunku Piasków i Manhattanu.

Jak zapewnia wykonawca, dojazd do Sądu Okręgowego i przychodni zostanie zapewniony.

Materiał do przebudowy już został przygotowany

i

Autor: mz Materiał do przebudowy już został przygotowany

Sporo zmian dla kierowców. Od soboty (23.01) przejezdna w dwóch kierunkach ma być ulica Borowskiego. Później wykonawca chce udrożnić przejazd ulicą Jagiellończyka. To jednak dopiero po zakończeniu prac  archeologicznych i ułożeniu nawierzchni umożliwiającej przejazd.

Od soboty (23.01) zmian będzie dużo więcej.

Ulica Krasińskiego stanie się drogą bez przejazdu od strony Mieszka I, tam zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy i wystąpią ograniczenia w parkowaniu pojazdów po jednej stronie.

Na odcinku około 100 metrów ul. Mieszka I od Roosevelta do budynku sądu możliwy będzie ruch dwukierunkowy – dojazd do bramy Sądu Okręgowego, przychodni w budynku Mieszka I 42 (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "ZDROWA RODZINA B" s.c.). oraz podwórka, bez możliwości dojazdu do ul. Mickiewicza i Krasińskiego. Ulica Mickiewicza od Dąbrowskiego oraz ul. Mickiewicza od Kosynierów Gd. funkcjonować będzie jako droga ślepa. Zlikwidowany zostanie przystanek autobusowy na ul. Mieszka I naprzeciwko Sądu. Zostanie on zastąpiony istniejącym przystankiem na ul. Roosevelta oraz tymczasowym na ul. Kazimierza Wielkiego w bliskim sąsiedztwie skrzyżowania z Roosevelta.

Potężny transport czołgów w Gniewkowie! Co się dzieje?

Czy rozpoznasz zwięrzę po jego fragmencie? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Na zdjęciu jest:
zebra