OSP Santocko

i

Autor: OSP Santocko

Złom na wagę złota. Strażacy kupią nowy sprzęt

2023-01-20 14:25

Zadowoli ich każdy złom. Mogą to być stare garnki, czy patelnie, ramy od rowerów czy inne metalowe przedmioty, które od lat zalegają na strychach, czy w piwnicach. Strażacy z Santocka zrobią z tego użytek. Zabiorą złom, sprzedadzą i doposażą swoją jednostkę.

Już teraz dzięki uprzejmości dobrych ludzi strażakom z OSP Santocko udało się uzbierać kilka ton złomu. Jednak organizując tę akcję, liczą na wsparcie mieszkańców.

- Zadowoli nas każdy złom. To może być stary garnek, patelnia lub rower. Przydadzą się wszystkie metalowe przedmioty, które są już niepotrzebne i zalegają na strychach czy w piwnicach. Każdy kilogram złomu jest na wagę złota i będzie wkładem w pomoc w ratowaniu życia i mienia poszkodowanych - mówi Paweł Niciejewski z OSP Santocko.

Zebrane w ten sposób pieniądze strażacy - ochotnicy przeznaczą na zakup specjalistycznego sprzętu, który podniesie gotowość bojową jednostki oraz pozwoli na skuteczniejsze prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy Kłodawa, jak i całego powiatu gorzowskiego.

- Jeśli zalega Wam stary garnek, patelnia, rower czy inne zbędne metalowe przedmioty, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 516 575 067 lub poprzez wiadomość na naszym facebookowym profilu. Nasi strażacy przyjadą, zabiorą złom i podziękują. Będzie to Twój wkład w pomoc w ratowaniu życia i mienia poszkodowanych - apelują ochotnicy z Santocka.

QUIZ. Jak potężna jest Twoja intuicja? Czy potrafisz rozpoznać zło?

Pytanie 1 z 8
Późno w nocy ktoś dzwoni do drzwi. Co robisz?