złodziej, włamywacz - zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com

WŁAMANIE

Złodzieje grasują w gminach pod Gorzowem! Wiemy, gdzie doszło do włamań

2023-07-07 10:25

Okres wakacyjny jest idealną okazją dla złodziei i włamywaczy, którzy czyhają na wyjazdy swoich potencjalnych ofiar i próbują wejść do obcych domów. Tak było w ostatnim czasie pod Gorzowem. Co dokładnie się wydarzyło i gdzie? O tym poniżej.

Rabusie grasują pod Gorzowem! Mieszkańcy powinni mieć się na baczności

To była zdecydowanie "ciekawa" noc w Chwalęcicach pod Gorzowem. Jak zaalarmował jeden z mieszkańców, ktoś włamał im się do domu przy ul. Akacjowej i zabrał torebkę. Łup mógłby być większy, gdyby nie szczekanie psa. Cała sytuacja miała miejsce w nocy ze środy na czwartek.

- Dziś w nocy do naszego domu wszedł złodziej, wszedł przez okno w garażu które było uchylone, podczas kiedy spaliśmy, zabrał ze stołu złoto, torebkę. Piesek zaczął szczekać obudziliśmy się kiedy złodziej opuszczał posesję, nie zdążyliśmy go dogonić, sprawa zgłoszona na policję. Bądźcie czujni! (pisownia oryginalna) - napisała jedna z mieszkanek Chwalęcic na grupie zamieszkujących w gminie Kłodawa. Podobna sytuacja miała miejsce na ul. Kredowej.

- W Kłodawie też kilka dni temu chodził po ulicach o 4.30 jakiś osobnik na Osiedlu Nad Doliną, a ja przed swoją bramą znalazłam peta.Trudno czuwać cały czas,a będą upały zamykajmy okna na noc - napisała pani Katarzyna.

Jak uchronić się przed włamaniem wyjeżdżając na wakacje?

Oto kilka spraw, których powinieneś dopilnować wyjeżdżając na wakacyjny wypoczynek:

  1. Wychodząc z domu nie zostawiaj śladów, które mogłyby wskazywać na Twoją nieobecność. Dobrze jest zostawić zapalone światło, nie spuszczać żaluzji i poprosić kogoś, by odbierał Twoją pocztę.
  2. Jeśli masz dobre kontakty z sąsiadami - uprzedź ich o swoim wyjeździe i poproś, by byli zwracali szczególną uwagę na Twoje mieszkanie i osoby, które mogą się wokół niego kręcić.
  3. Zainwestuj w dobry system antywłamaniowy. Odpowiednie drzwi, zamki, a nawet alarmy mogą nie tylko udaremnić włamanie, ale też skutecznie odstraszyć potencjalnych włamywaczy.
  4. W przypadku domów jednorodzinnych zadbaj o to, by zamknąć wszystkie drzwi, również te stanowiące przejścia np. między garażem a salonem/korytarzem. To samo tyczy się okien.
  5. Nie zostawiaj na wierzchu cennych przedmiotów, takich jak pieniądze czy biżuteria. Schowaj je w bezpiecznym miejscu lub przekaż na przechowanie zaufanej osobie.
  6. Nie nagłaśniaj informacji o swoim wyjeździe. Nie mów o tym wielu osobom, nie pisz na mediach społecznościowych. Im mniej osób wie, że nie będzie Cię w domu tym mniejsze prawdopodobieństwo włamania.