gorzów żłobek Maczka 1

i

Autor: materiały UM Gorzów Żłobek miejski nr 4 w Gorzowie.

Inwestycje

Żłobek przy Maczka zostanie rozbudowany

2023-04-06 16:00

To jedyna placówka z czterech miejskich, która ma taką możliwość. Żłobek nr 4 na gorzowskim osiedlu Manhattan zaczął działać w 2017 roku. Wybudowano kilka nowoczesnych sal dla setki dzieci. Za trzy lata, bo tyle mają czasu gminy, liczba miejsc będzie większa.

Gorzowski magistrat pozyskał na żłobek przy Maczka pieniądze z rządowego programu "Maluch Plus". W mieście co roku brakuje miejsc dla dzieci do trzeciego roku życia. Chętnych w naborze jest dwa razy więcej. Zatem przybędzie 88 nowych miejsc.

-Będziemy powiększać te sale, które są oprócz pierwszej grupy. Każdą o szesnaście miejsc oraz mamy w planach dobudowanie nowego oddziału na czterdzieścioro dzieci. Umowa ma być podpisana w lipcu i potem trzeba będzie wykonać projekt  - wyjaśnia Eliza Rudnicka, dyrektorka wydziału spraw społecznych UM. 

gorzów żłobek Maczka 2

i

Autor: Fragles archiwum Powstnie jedna nowa sala dla dzieci.

Koszt inwestycji gorzowscy urzędnicy oszacowali na około 4 miliony złotych i właśnie tyle dostaną z programu. Jednak są obawy, że te środki mogą być niewystarczające przy rosnących cenach materiałów budowlanych. Rozbudowa żłobka nr 4 ma się zakończyć do 2026 roku. Rodzice maluchów muszą jeszcze trochę poczekać...

Wkrótce, bo 17 kwietnia ruszy nabór do gorzowskich żłobków. Zapisy drogą elektroniczną.

Polsko- angielska rodzina przygotowuje się do Wielkanocy i czeka na czworaczki

Optymista czy realista? Rozwiąż quiz i sprawdź, jakim typem człowieka jesteś

Pytanie 1 z 10
Jak widzisz swoją przyszłość?