gorzów bo nowy 1

i

Autor: facebook.com/konsultacjegorzow We wnioskach przeważały drogi.

Budżet Obywatelski

Czego chcą mieszkańcy? Na pierwszym miejscu są drogi

2023-04-05 14:48

Gorzowscy urzędnicy podsumowali w liczbach wnioski do BO 2024. 34 pomysły dotyczyły dróg, to o 5 więcej niż w poprzedniej edycji. Następne w kolejności są: zieleń, oświetlenie, infrastruktura sportowa i rekreacyjna oraz ścieżki i chodniki.

W nowej edycji gorzowskiego Budżetu Obywatelskiego spory wzrost widać w kategorii wydarzenia. Zgłoszono ich aż 12, to o 7 więcej niż poprzednio. Pojawiła się też nowa grupa zadań- sąsiedzkie miejsca spotkań oraz miejsca relaksu. Trend, który utrzymuje się od ubiegłego roku to zieleń, która ujęta jest także przy parkingach czy chodnikach.

156 wniosków złożyło 107 gorzowian, w tym było 14 duetów. Więcej niż jeden dokument złożyło 27 osób. Wśród mieszkańców, którzy zaangażowali się w składanie wniosków, przeważają mężczyźni.

gorzów bo nowy 2

i

Autor: facebook.com/konsultacjegorzow Wykres dotyczący rodzajów zgłoszonych pomysłów.

Aktualnie gorzowscy urzędnicy kończą etap oceny formalnej. Wnioskodawcy uzupełniają braki – najczęściej chodzi o brak podpisu osób popierających dany projekt lub ich nieczytelność. Wkrótce ruszy ocena merytoryczna, która zakończy się w lipcu. W sierpniu ma się pojawić lista ocenionych pozytywnie i negatywnie wniosków. Szczegóły na stronie miasta.

Czy Polacy są szczęśliwi w swoim kraju? SZOK!!! #EwelinaPyta

Jak spędzisz swoje najbliższe urodziny? Odpowiedz na pytania i się przekonaj!

Pytanie 1 z 10
Jak spędziłaś/eś ostatnie urodziny?