Gorzów: ZKS nr1

i

Autor: google-streetview

Edukacja Gorzów

Źle się dzieje w ZKS nr 1? Tak twierdzą rodzice

2024-03-20 14:29

Część rodziców domaga się odwołania Moniki Jurgielewicz-Wojtaszek z funkcji dyrektora Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie, którą pełni od września. Ich zdaniem nowa dyrektor doprowadziła do sytuacji, że dzieci nie chcą chodzić do szkoły. Do tego ma mobbingować nauczycieli. Prezydent spotka się w tym tygodniu z rodzicami i nauczycielami.

Będzie spotkanie z nauczycielami i rodzicami uczniów Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie - zapowiada magistrat. Część rodziców domaga się odwołania dyrektor szkoły, która kieruje nią od września. Zarzucają jej m.in. brak współpracy z rodzicami, brak znajomości dzieci i ich potrzeb, mobbing względem nauczycieli. Rodzice spotkali się w tej sprawie z lubuskim kuratorem oświaty. Chcą także rozmawiać z prezydentem Gorzowa. Do takiego spotkania dojdzie do końca tego tygodnia.

Dla nas to bardzo ważny temat. Chcę podkreślić, że dzieci, uczniowie uczęszczający do tej szkoły są bardzo ważni. Prezydent powołał zespół. W tym tygodniu spotykamy się z kadrą pedagogiczną i rodzicami - mówi Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta Gorzowa.

Po tych spotkaniach prezydent podejmie decyzję w sprawie dyrektor Moniki Jurgielewicz-Wojtaszek.

Przypomnijmy: 12 marca na słup energetyczny przy ul. Olimpijskiej wszedł jeden z nauczycieli ZKS nr 1, żeby w ten sposób zwrócić uwagę na sytuację w szkole.

W PRL każde dziecko znało szpiega z Krainy Deszczowców! Jak dobrze pamiętasz bajkę „Porwanie Baltazara Gąbki”?

Pytanie 1 z 10
W jakim celu do Krainy Deszczowców wybrał się profesor Baltazar Gąbka?