Kontrola autokaru

i

Autor: www.lubuska.policja.gov.pl

FERIE

Zgłoś autokar do kontroli przed wyjazdem na ferie. Wykaz punktów kontroli autobusów w Polsce ferie 2024

2024-01-20 13:32

W Polsce oficjalnie rozpoczęły się ferie. W trakcie zimowej przerwy od nauki w szkole, dzieci i młodzież często wybierają się na różnego rodzaju wycieczki, wyjazdy i kolonie. W tym czasie policja uruchamia punkty, w których można bezpłatnie sprawdzić pojazdy dowożące najmłodszych na wypoczynek. Gdzie się znajdują?

Bezpieczne ferie 2024

Jak co roku w okresie ferii zimowych lub wakacji, policjanci udostępniają zainteresowanym możliwość darmowego skontrolowania autokarów, autobusów i busów, które dowożą dzieci w miejsca zimowego wypoczynku.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów. W wykazie umieszczono zarówno adresy poszczególnych punktów na terenie całego kraju, jak i numery telefonów, pod którymi można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Wykaz punktów kontroli autobusów ferie 2024

Sonda
Masz już plany na ferie?
Ferie gwiazd na bogato. Gdzie wypoczywają Steczkowska, Opczowska i Kurdej-Szatan?