Wypadek

i

Autor: Stoją ! Gorzów / Facebook.com

WYPADKI

Zderzenie trzech pojazdów za Krzeszycami. Jedna osoba nie żyje

2023-05-19 11:53

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek (19.05) przed godziną 11:00 na drodze K22 na wysokości miejscowości Krasonołęk. Na skutek zderzenia trzech pojazdów, w tym ciężarówki i busa, zginęła jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana, utrudnienia mają potrwać kilka godzin.

Śmiertelny wypadek za Krzeszycami

Informację o wypadku lubuscy policjanci dostali około godziny 10:40. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do tragedii doszło w momencie, gdy kierowca busa marki mercedes postanowił wyprzedzać jadący przed nim samochód.

Kierujący, w trakcie manewru wyprzedzania, zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka ciężarówką, również marki mercedes. Na to najechała z kolei kierująca osobowym oplem. Niestety, siła uderzenia była tak duża, że kierowca busa zginął na miejscu - poinformowała nas Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Zarówno prowadząca osobówkę jak i kierujący ciężarówką zostali przewiezieni do szpitala.

Duże utrudnienia na drodze

Jak informują funkcjonariusze, w tej chwili droga K22 na wysokości Krasnołęku jest calkowicie zablokowana, a utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Dla kierujących wyznaczono objazdy przez Sulęcin i Kołczyn z tym, że trasa przez Kołczyn dostępna jest wyłącznie dla samochodów osobowych.

Sonda
Wiesz jak udzielić pierwszej pomocy?
Spowodował wypadek w Toruniu, w którym zginął 20-letni Damian. Został zatrzymany