Fajerwerki

i

Autor: Canva

sylwester 2023/2024

Zapytał o fajerwerki w Gorzowie. Takiej odpowiedzi mieszkańców się nie spodziewał!

2023-12-27 14:11

Przed nami sylwestrowa noc. Huczne otwarcie nowego roku zazwyczaj w ostatnich latach świętowaliśmy odpalając race i fajerwerki. Z roku na rok odchodzi się jednak od tego pomysłu ze względu na zwierzęta. I to właśnie ich obrońcy najbardziej odezwali się pod wpisem jednego z mieszkańców, którzy szukał wystrzałowych atrakcji.

Jesteśmy w trakcie okresu świąteczno-noworocznego. To właśnie teraz najczęściej szukamy i kupujemy fajerwerki, aby hucznie rozpocząć Nowy Rok. W sieci pojawia się wówczas coraz więcej ofert sprzedaży tego typu atrakcji i w tym roku nic się nie zmieniło.

Jeden z mieszkańców Gorzowa poszedł "na skróty" i zapytał na jednym z forum, gdzie w Gorzowie kupi fajerwerki. Pod postem dodano mnóstwo komentarzy, ale nie takich, jakich oczekiwałby autor wpisu.

Zaśmiecony Wrocław po Sylwestrze 2022. Na skwerach porozrzucane opakowania po fajerwerkach i petardach [ZDJĘCIA]

Tak, jak wspomnieliśmy, coraz więcej społeczeństwa nie decyduje się na kupno fajerwerków ze względu na zwierzęta, które bardzo źle znoszą tego typu "atrakcje". Negatywne bodźce związane z silnym hukiem utożsamiają je z prawdziwym zagrożeniem, dlatego, głównie psy, uciekają i chowają się, są niespokojne i zdradzają objawy lęku. Nic więc dziwnego, że obrońcy zwierząt licznie skomentowali ów wpis.

  • "To w du.. wsadź jak kupisz bo zwierzęta cierpią" - napisał pan Rafał.
  • "W du***... Wsadz i podpal" - pani Izabela.
  • "Mózg sobie kup" - dodał pan Arkadiusz.
  • "Mam nadzieję że nie kupisz. Pomyśl o zwierzętach one się boją." - podkreśliła pani Barbara.
  • "Jesteś tak żenujący,że wcale się nie dziwię,że się ukrywasz.Na przyszły rok proponuje napisać list do Mikołaja z prośbą o nowy mózg,może się uda i mniej błaznów będzie na portalu." - skomentowała pani Monika.

Jak widać kultura wypowiedzi jest na "bardzo wysokim" poziomie. Jednak w tych czasach warto się jednak dwa razy zastanowić nad zakupem fajerwerków. Oprócz petard jest dużo innych tego typu "atrakcji", które urozmaicą zabawę sylwestrową, a zwierzęta nie będą się bać. To chociażby tzw. "zimne ognie", które z roku na rok są coraz bardziej popularne.

Stracił wzrok po wybuchu domowej petardy
Sonda
Czy będziesz odpalać petardy i fajerwerki w Sylwestra?