Autobus

i

Autor: Jan Wojtanowski / www.um.gorzow.pl

KOMUNIKACJA

Zapomnij o bilecie. Gorzowscy uczniowie będą jeździć za darmo. Bezpłatna komunikacja miejska od września

2024-06-19 13:07

To świetne wiadomości dla wszysctkich uczniów z Gorzowa. Jak przekazali urzednicy: od września podróżowanie komunikacją miejską dla uczniów będzie całkowicie darmowe. Dotyczy to zarówno rpzejazdów autobusami jak i tramwajami.

Bezpłatna komunikacja miejska dla młodzieży szkolnej w roku szkolnym 2024/2025

Już od dłuższego czasu w miejskiej przestrzeni publicznej pojawiają się głosy o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej. Władze postanowiły więc zrobić pierwszy krok w tym kierunku i już od najbliższego roku szkolnego, czyli od września, wprowadzają bezpłatne przejazdy dla dzieci i młodzieży uczącej się w gorzowskich szkołach.

Idea ta była w przestrzeni publicznej rozważana już od jakiegoś czasu, ale nigdy nie była sformalizowana. Dzisiaj, na skutek wspólnej inicjatywy radnych klubów Platformy Obywatelskiej i Gorzów Plus rozpoczynamy proces przygotowania do wprowadzenia w życie tego pomysłu. Chcemy, aby najpóźniej to rozwiązanie weszło w życie 1 września 2025 roku. Jednak postaramy się, aby ruszyło to szybciej — powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.

Darmowe przejazdy dla dzieci mają być powiązane z Kartą Mieszkańca, a to oznacza, że najprawdopodobniej właśnie ten dokument będzie uprawniał do darmowych przejazdów.

Bezpłatna komunikacja miejska dla młodzieży w Gorzowie. Ile będzie kosztować?

Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów wiąże się z koniecznością zabezpieczenia środków na ten cel w budżecie miasta. Jak oszacowali urzędnicy, wyniesie to około 3 milionów złotych.

Jeszcze wiele rzeczy przed nami, dużo kwestii technicznych, żeby określić, jak darmowa komunikacja dla uczniów z Gorzowa będzie działać" – podkreślił Piotr Wilczewski, przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej.

Jak zaznaczają urzędnicy, z nowego rozwiązania mogłoby skorzystać około 10 tysięcy młodych gorzowian. Rozwiązanie wejdzie w życie najpóźniej od września — prezydent podkreślił jednak, że chce, by stało się to szybciej.

Zobacz też: Tłumy gorzowian oglądało pierwszy mecz Polaków na Euro 2024

Quiz. Marki samochodów i ich logo. Jak dobrze znasz się na motoryzacji?

Pytanie 1 z 22
Rozpoznajesz tę markę pojazdu po logo?
Logo audi
Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, tu czas się zatrzymał