DK-22

i

Autor: Gorzów / Facebook.com

UTRUDNIENIA

Zamknięta ulica Fieldorfa Nila w Gorzowie. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów

2023-05-10 9:17

Od środy (10.05) zamknięta w obu kierunkach zostaje ulica Fieldorfa Nila. To z kolei oznacza zmiany w organizacji ruchu, z którymi muszą się liczyć nie tylko kierowcy, ale także pasażerowie miejskich autobusów. Jak się teraz poruszać w tamtym rejonie?

Ulica Fieldorfa Nila zamknięta z powodu prac przy DK-22

Dobiegają już końca roboty związane z przebudową DK-22 w Gorzowie, a to oznacza kolejne utrudnienia dla mieszkańców. Wykonawca prac rozpoczyna układanie ostatniej warstwy asfaltu na ulicy Zawackiej i kończy prace na rondzie przy skrzyżowaniu Fieldorfa Nila i Walczaka.

Już w poniedziałek (08.05) wyjazd z Fieldorfa Nila w kierunku Walczaka został zamknięty, a od środy (10.05) ulica (na odcinku od Popławskiego) jest wyłączona z ruchu w obu kierunkach.

Dobre wiadomości są jednak takie, że jest to już ostatni etap robót w rejonie DK-22 i całość prac ma się zakończyć wraz z końcem maja. Oczywiście o ile po drodze nie wydarzą się żadne nieprzewidziane okoliczności, bo przypomnijmy, z takimi mieliśmy już do czynienia w przypadku tej przebudowy. Wszystko dlatego, że pod koniec marca roboty zostały wstrzymane przez wykonawcę z powodu problemów z porozumieniem się z miastem w sprawie dopłaty do kontraktu. Kryzys na szczęście udało się szybko zażegnać i teraz roboty idą pełną parą.

Jak jeździć? Utrudnienia i objazdy w rejonie Fieldorfa Nila w Gorzowie

W związku z zamknięciem ul. Fieldorfa Nila kierowcy muszą korzystać z objazdów. Po pierwsze, objazd do ul. Walczaka wyznaczony został przez ul. Szarych Szeregów (informują o tym żółte tablice objazdowe). Dla jadących DK-22 od strony Różanek nie ma możliwości skrętu w prawo w ul. Fieldorfa Nila, a dojazd do osiedla i ul. Kombatantów możliwy jest przez ul. Szarych Szeregów.

Po drugie, ruch dwukierunkowy na ul. Walczaka na odcinku między Szarych Szeregów i Fieldorfa Nila nadal odbywa się jezdnią zachodnią.

Co więcej, zmiany objęły także odcinek od granicy miasta do zjazdu do straży pożarnej i urzędu pracy. Na wysokości wyjazdu z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 kierujący jadący od strony miasta skierowani zostają na nowo-wykonaną jezdnię ul. Walczaka, po stronie stacji paliw. Ruch od strony Różanek odbywa się bez zmian. Prace w tym etapie realizowane będą w pasie dzielącym jezdnię ul. Walczaka.

Mapka

i

Autor: www.um.gorzow.pl

Autobusy linii nr 124 będą jeździły inaczej

Utrudnienia drogowe wymuszają na Miejskim Zakłądzie Komunikacji wprowadzenie zmian w trasach niektórych autobusów. Chodzi o linię nr 124, która również od środy (10.05) będzie jeździła nieco inaczej.

Autobusy z pętli Prefadom, od skrzyżowania ulic Walczaka i Fieldorfa Nila pojadą ul. Walczaka do ul. Szarych Szeregów i dalej ul. Szarych Szeregów i od przystanku Hubala powrócą na stałą trasę.

Na trasie objazdu obowiązuje przystanek przy ul. Walczaka w zatoce autobusowej (okolice pawilonu usługowego), natomiast zawieszone zostają przystanki Fieldorfa "Nila" i Bora Komorowskiego (przystanki nie będą działać wyłącznie dla linii 124).

Sonda
Jaki środek transportu wybierzesz?
Wykolejenie tramwaju na Pradze-Południe. Duże utrudnienia