Puste klasy i zamknięte szkoły m.in. w Lipkach Wielkich i Santoku

i

Autor: www.freepik.com Puste klasy i zamknięte szkoły m.in. w Lipkach Wielkich i Santoku

Zamknięta szkoła w Santoku, trwają badania kadry w Lipkach Wielkich. Winny koronawirus

2020-09-24 15:51

Jak już informowaliśmy, zakażenia wykryto m.in. u pracowników szkoły podstawowej w Lipkach Wielkich. Jak podają służby wojewody- przebadano 24 pracowników placówki, u 9-ciu wykryto wirusa. Szkoła jest zamknięta a osoby, które miały kontakt z zakażonymi objęte są kwarantanną.

Pozytywny wynik ma także nauczyciel szkoły w Santoku. Izolacją objęto jedną klasę wraz z rodzinami oraz pedagogami, a placówkę zamknięto. Z kolei w Szkole podstawowej nr 13 w Gorzowie bez zmian.Klasa chorego ucznia na kwarantannie, a pozostali dalej chodzą na lekcje. Szkoła prowadzi nauczanie hybrydowe.

W Lubuskiem mamy 20 nowych zakażeń (dane na dzień 24.09). Trzy osoby pochodzą z Gorzowa, jedna z powiatu gorzowskiego. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn przebywają w izolacji domowej. Niestety zmarła jedna osoba- to 43-latek z powiatu międzyrzeckiego. W sumie w regionie odnotowano 18 zgonów oraz prawie 900 zakażonych COVID-19.

Służby przypominają o nakazie zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych. Zalecany jest także dystans społeczny minimum 1,5 metra.

W czwartek (24.09)m w całym kraju odnotowano aż 1136 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w województwie małopolskim- 183 przypadki.

Profesor Włodzimierz Gut: Mamy trzecią falę koronawirusa [Super Raport]

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?