Zakupy święta

i

Autor: Canva Pro

ZAKUPY

Zakupy przed świętami Bożego Narodzenia. Kiedy sklepy będą czynne? Czy w Wigilię obowiązuje zakaz handlu?

2023-12-15 14:35

Okres świąteczny to dla wielu osób czas wolny od pracy. W Boże Narodzenie zamknięte są też sklepy czy galerie i zrobienie dodatkowych zakupów jest niemożliwe. Dlatwgo warto zadbać o wszystko dopowiednio wcześniej, by w święta niczego nie zabrakło. Podpowiadamy do kiedy można zrobić świąteczne zakupy.

Czy w Wigilię sklepy będą otwarte?

W tym roku Wigilia przypada w niedzielę, a jak wiadomo w niedziele w Polsce obowiązuje zakaz handlu. Zaledwie kilka niedziel w roku oznaczonych jest jako dni handlowe. Jak to będzie z niedzielą 24. grudnia 2023 roku?

Tym razem w Wigilię wszystkie sklepy będą zamknięte. To nowość, bo według pierwszych ustaleń niedziela wigilijna określona była jako niedziela handlowa. Wszystko zmieniło się 29. listopada 2023, gdy Sejm przegłosował nowelizację ustawy, na mocy której przyjęto, że w niedzielę wigilijną w tym roku będzie obowiązywał zakaz handlu.

Ostatnie zakupy przed Bożym Narodzeniem. Kiedy niedziela handlowa w grudniu 2023?

W zamian za 24. grudnia, niedzielę handlową ustalono na dzień 10. grudnia i w tym dniu sklepy były w pełnym wymiarze godzin (gdyby były czynne w Wigilię, byłyby otwarte wyłącznie do godziny 14:00).

Ostatnia niedziela handlowa w tym miesiąc wypada 17. grudnia. To oznacza, że ostatnie zakupy przed Wigilią można zrobić w weekend poprzedzający święto. Sklepy będą też czynne dzień wcześniej, czyli 23. grudnia.

Te świąteczne produkty podrożały najbardziej

Sonda
Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę?
Ceny produktów na największym targu Europy