Czy 2 lipca jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

i

Autor: CANVA

ZAKUPY

Gdzie zrobić zakupy w niedzielę niehandlową? Markety w Gorzowie otwarte w niedziele niehandlowe

2024-04-27 15:24

Niedziele niehandlowe to problem dla wielu mieszkańców. Część osób pracuje cały tydzień i niedziela jest jedynym dniem, w którym mogą zrobić większe zakupy. Czasami zdarza się też, że zabraknie podstawowego produktu do niedzielnego obiadu... i co wtedy? Jak się okazjue: jest wyjście! W Gorzowie, nawet w niedziele niehandlowe można zrobić zakupy w dużym markecie.

Niedziele handlowe 2023

W 2023 roku wypadło jedynie siedem niedziel, podczas których sklepy mogą być otwarte. Do końca roku zakupy w marketach będzie można zrobić jeszcze 27. sierpnia oraz 17. i 24. grudnia, przy czym w Wigilię sklepy będą czynne jedynie do godziny 14:00.

Wiele osób zdążyło się już przyzwyczaić do zakazu handlu w niedzielę, który w Polsce, stopniowo wprowadzany był już od 2018 roku. Podobny system funkcjonuje też w wielu innych krajach europejskich, np. tuż za naszą zachodnią granicą - w Niemczech.

Część osób wciąż jednak ma kłopoty ze zrobieniem zakupów, ponieważ w tygodniu nie zawsze uda się znaleźć na to czas. Jak się jednak okazuje w Gorzowie jest kilka marketów, które są czynne nawet mimo niedziel niehandlowych.

Sklepy otwarte w niedziele niehandlowe w Gorzowie

To żadna nowość, że podczas niedziel niehandlowych można zrobić zakupy w mniejszych osiedlowych sklepach. Czynne są m.in. wybrane Żabki pod warunkiem, że za ladą stanie sam właściciel. Otwarcie prywatnych sklepików w dni z zakazem handlu jest wyłączną decyzją właściciela.

Jednak w takich sklepach nie zawsze znajdzie się to czego akurat potrzeba. Co wtedy? Na pomoc przychodzi... InterMarche!

Markety InterMarche w Gorzowie, znadujące się przy ulicach Pomorskiej i Fredry działają w każdą niedzielę niehandlową w godzinach od 9:00 do 18:00. Dostępny jest tam cały asortyment, który każdego dnia oferuje market (w tym m.in. pieczywo, mięso, ciasta).

Jak InterMarche obchodzi zakaz handlu? Najpierw sklepy stały się punktami pocztowymi, później francuska sieć postawiła na... klub czytelnika.

Sonda
Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę?
Szturm na Biedronkę w Ursusie. Tak ominęli zakaz handlu w niedzielę