Gorzów: MZK

i

Autor: Jan Wojtanowski/gorzow.pl

Transport publiczny

Zakończyły się konsultacje rozkładu jazdy MZK. Wiemy ile wpłynęło wniosków

2023-03-27 15:56

Gorzowianie przestudiowali proponowany rozkład jazdy i gremialnie powiedzieli co o nim myślą. Czy ich głos zostanie uwzględniony? Firma, która przygotowała projekt zapewnia, że jeżeli pomysły gorzowian są lepsze, to znajdą się w nowym rozkładzie jazdy autobusów.

Gorzowianie mają swoje zdanie, jak powinny jeździć autobusy MZK. Świadczy o tym liczba wniosków złożonych w ramach konsultacji nowego rozkładu jazdy.

Ile wniosków złożyli gorzowianie w trakcie konsultacji nowego rozkładu jazdy MZK?

Do gorzowskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji i wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego wpłynęły łącznie 422 wnioski od mieszkańców. Urzędnicy je teraz przeglądają i wkrótce przekażą firmie, która przygotowała projekt nowego rozkładu jazdy gorzowskich autobusów.

Jeżeli trzeba będzie przemodelować powstały rozkład jazdy, jak najbardziej zrobimy to, uwzględnimy głos mieszkańców. Bo skoro coś można zrobić lepiej, czemu tkwić w rozwiązaniu, które wydawało się pierwotnie pozytywne - mówi Marcin Gromadzki, przedstawiciel firmy.

Firma skonfrontuje pomysły gorzowian z zebranymi danymi na temat liczby pasażerów na danych liniach i kursach. Nowy rozkład jazdy autobusów MZK ma wejść w życie od 1 maja.

QUIZ. Ssak, ptak czy gad? Co to za zwierzę? Bądź jak tarzan i zdobądź komplet!

Pytanie 1 z 10
Czym jest turkuć podjadek?