gorzów szpital wcześniak bezwodzie

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Szczęśliwi rodzice- Sylwia i Jakub z Polą.

Szpital

Gorzów: Zagrożona ciąża ze szczęśliwym rozwiązaniem

2023-08-01 12:17

Po 10 tygodniach walki na świat w Gorzowie przyszła Pola. Jak podkreślają lekarze - przy bezwodziu zawsze ryzyko infekcji i rozwoju sepsy jest ogromne. W 27 tygodniu ciąży odeszły wody i rozpoczęła się batalia o życie dziewczynki.

Pani Sylwia trafiła do gorzowskiego szpitala przy Dekerta w 20 tygodniu ciąży, bo zaniepokoiły ją plamienia. Okazało się, że ma niewydolność szyjki macicy, co oznacza, że ciąża jest zagrożona. W 27 tygodniu kobiecie - leżącej na oddziale szpitala - odeszły wody płodowe. Każdy dzień był na wagę złota, bo w każdej chwili mogło dojść do sepsy.

Dlatego pani Sylwia miała stały nadzór zespołu medycznego, który prowadził różne badania i kontrole. Udało się jej dotrwać do końca 30 tygodnia ciąży – wtedy lekarze wykonali cesarskie cięcie. Dziewczynka urodziła się z wagą około 1,5 kilograma. Jej stan był ciężki, leżała pod respiratorem. 

Wdrożone leczenie przynosiło efekty. Po dwóch tygodniach walki, Pola czuła się coraz lepiej. Po 50 dniach pobytu w szpitalu dziewczynka została wypisana do domu. Rokowania są bardzo dobre, ale dziecko musi nadal być pod opieką wielu specjalistów.

Okuliści przywrócili widzenie pacjentce. Pierwsza taka operacja w Polsce!

Quiz z wiedzy ogólnej. Na te pytania potrafią odpowiedzieć nawet dzieci!

Pytanie 1 z 10
Potomkami dinozaurów są dzisiejsze: