Świąteczne potrawy

i

Autor: Canva Pro

ŚWIĘTA

Gorzów: Za dużo na stole? Nie wyrzucaj, podziel się z potrzebującymi! Co zrobić z jedzeniem, które zostało po świętach Bożego Narodzenia?

2023-12-26 14:03

Jeśli nie możesz już patrzeć na pierogi, sałatkę jarzynową i wszelkiego rodzaju mięsa, ale Twoja lodówka ugina się jeszcze pod ciężarem świątecznych przysmaków to pamiętaj, że zamiast wyrzucać możesz się podzielić z potrzebującymi! W Gorzowie są miejsca, do których możesz przynieść jedzenie jakie zostało Ci po Bożym Narodzeniu.

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który większość z nas spędza w gronie bliskich przy suto zastawionych stołach. Jak mówi tradycja: na Wigilię musi być przynajmniej 12 potraw, ale świątecznego jedzenia nie brakuje przez cały czas trwania świąt. Wiele osób całe Boże Narodzenie spędza przy stole.

Samo przygotowanie świątecznych potraw zaczyna się czasem nawet kilka tygodni wcześniej, by w tym wyjątkowym czasie niczego nie zabrakło. Niestety, zazwyczaj kończy się to tak, że potraw jest za dużo i nie sposób wszystkiego przejeść. Co wtedy?

Nadmiar jedzenia po świętach. Co z nim zrobić?

Jeśli Twoja lodówka wciąż ugina się pod ciężarem świątecznych potraw, ale Tobie bokiem wychodzą już bożonarodzeniowe dania, to nie wyrzucaj ich, ale podziel się z tymi, dla których święta nie były aż tak obfite.

Marnowanie to najgorsza decyzja jaką można podjąć. Na szczęście nadmiar jedzenia można przynieść m.in. do różnych instytucji lub punktów charytatywnych, które zajmują się pomocą ubogim i potrzebującym.

Gdzie w Gorzowie przynieść jedzenie, które zostało po świętach?

Świąteczne potrawy można przynieść w kilka miejsc: do Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego przy ul. Wyszyńskiego 169, Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a'Paulo przy ul. Warszawskiej 45, a także do Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta przy ul Strażackiej 66.

prócz tego dania i inne produkty można zanosić do tzw. Jadłodzielni. To punkty, w których zostawia się jedzenie, które następnie potrzebujący mogą sobie anonimowo wziąć. Najbliższy taki punkt działa m.in w Wawrowie oraz w Międzyrzeczu.

Jakie potrawy można oddać po świętach? Ważne, aby jedzenie było świeże

W dzieleniu się nie chodzi o to, by za wszelką cenę pozbyć się z domu jedzenia. Jeśli zamierzasz przynieść potrawy do odpowiednich miejsc to pamiętaj, by były one świeże. Sałatka z majonezem stojąca na stole od kilku dni może nie nadawać się już do spożycia. To samo dotyczy ryb, które z upływem czasu stają niezdatne do jedzenia. Podziel się tylko tym co sam chciałbyś dostać!

Otwarcie Burger Kinga w Gorzowie Wielkopolskim

Sonda
Lubisz świąteczne potrawy?
Świąteczne Las Vegas w Sieradzu. Widok zapiera dech w piersiach