ŻUŻEL

Z wizytą na stadionie Stali Gorzów. Jak to wygląda na kilka godzin przed spotkaniem? Mamy zdjęcia toru pod plandeką

2023-04-18 11:43

Mamy dla was garść kolejnych informacji przed inauguracyjnym meczem PGE Ekstraligi na torze w Gorzowie, gdzie miejscowa ebut.pl Stal podejmie Zooleszcz GKM Grudziądz. Jak to wygląda na kilka godzin przed samym meczem? Sprawdziliśmy. Zobaczcie naszą galerię zdjęć, która znajduje się poniżej.

Stal faworytem, ale GKM może powalczyć

Gorzowianie są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Ebut.pl Stal zrobiła bardzo dobre wrażenie podczas meczu w Toruniu, gdzie nieznacznie przegrali 43:47. Przed drużyną kolejne wyzwanie, tym razem na własnym torze, gdzie przeciwnikiem jest nieobliczalny Zooleszcz GKM.

W opinii wszystkich ekspertów nie powinno być niespodzianki w tym meczu. Gorzowianie powinni się obawiać jedynie Nickiego Pedersena, który jest w bardzo wysokiej formie na początku tegorocznego sezonu.

Jak przebiegają przygotowania Stali do meczu z GKM-em? Czy na torze jest plandeka?

W piątek o godzinie 18:00 byliśmy na torze, gdzie od środy już była rozłożona plandeka, która pozostała na swoim miejscu aż do dnia meczowego. Gorzowianie jedynie wczoraj zaglądali pod nią i sprawdzali, jak wygląda tor. Według tego, co powiedział nam wczoraj Stanisław Chomski, plandeka ma zostać zdjęta na 1-2 godziny przed samym meczem, którego rozpoczęcie jest planowane na 19:15.

Stal ma problem z Thomsenem?

Języczkiem u wagi jest występ Andersa Thomsena, który tylko raz trenował w Gorzowie przed spotkaniem z GKM-em. Było to dokładnie 4 kwietnia. Czy to nie będzie problemem dla gospodarzy? - Anders trenował przez kilka godzin i sprawdził wszystko to, co musiał. Jestem spokojny o jego dyspozycję mimo tylko jednego treningu - powiedział nam Chomski w poniedzialek.

Ebut.pl Stal Gorzów - Zooleszcz GKM Grudziądz. Awizowane składy

  • STAL: 9. Szymon Woźniak, 10. Oskar Fajfer, 11. Martin Vaculik, 12. Wiktor Jasiński, 13. Anders Thomsen, 14. Oskar Paluch, 15. Mateusz Bartkowiak. Trener Stanisław Chomski.
  • GKM: 1. Frederik Jakobsen, 2. Max Fricke, 3. Gleb Czugunow, 4. Norbert Krakowiak, 5. Nicki Pedersen, 6. Kacper Pludra, 7. Kacper Łobodziński. Trener: Janusz Ślączka.

ebut.pl Stal Gorzów - Zooleszcz GKM Grudziądz 2023. Gdzie oglądać?

Transmisja z tego spotkania rozpocznie się 18 kwietnia od godz. 19:00 w Eleven Sports 1. Mecz można będzie także obejrzeć w aplikacji Canal+Online.

Wywiad z Bartoszem Zmarzlikiem przed startem Ekstraligi
Sonda
Ile punktów zdobędzie ebut.pl Stal Gorzów w tym meczu?