Gorzów: Ulim

i

Autor: deszczno.pl

Z początkiem lutego rusza nowe przedszkole i żłobek w Ulimiu

2022-01-11 15:22

Budynek jest już zbudowany. Trwa wyposażanie go w potrzebne sprzęty, żeby 200 maluchów miało jak najlepsze warunki. Trwa nabór do placówki, która kosztowała gminę grubo ponad 8 mln zł.

W Ulimiu dla maluchów przygotowano super warunki. 1 lutego rusza nowe przedszkole i żłobek. Nabór dzieci trwa. Miejsce znajdzie tam 200 najmłodszych mieszkańców gminy Deszczno. Budynek ma 1500 m kw, gdzie jedno skrzydło przeznaczone jest dla maluchów ze żłobka, a drugie dla trochę starszych przedszkolaków. Do tego są dwa place zabaw. Trwają ostatnie prace.

Doposażamy przedszkole, np. w tej chwili kupujemy talerze, szklanki, patelnie, garnki. To kwota ponad 30 tys. zł, żeby wyposażyć, żeby dzieciaczki miały na czym jeść, a panie w kuchni na czym gotować. To świadczy o skali, wielkości tego budynku - mówi Paweł Tymszan, wójt Deszczna.

Na jednym placu zabaw powstało także boisko do koszykówki i piłki nożnej, z którego popołudniami będą mogli korzystać mieszkańcy. Budowa przedszkola i Klubu Malucha w Ulimiu, była jedną z większych inwestycji w gminie w ostatnich latach. Koszt przekroczył 8 mln zł.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40